Як російські спецслужби завезли італійського журналіста на псевдореферендум

3 жовтня 2022, 18:40
Читать новость на русском

Відомий італійський журналіст Джанантоніо Мікалессін брав участь у псевдореферендумах на окупованих Росією територіях. Що про нього відомо і для чого він приїжджав на окуповані території, попри заборону перетину держкордону України?

Про життя Джанантоніо Мікалессіна відомо не так багато, відразу ви не знайдете повну інформацію, бо чимало даних приховано. 

До теми Що може змінитися в політиці нового уряду Італії: чого чекати Україні

Журналіст, який співпрацює з Росією

Джанантоніо Мікалессін – громадянин Італії, журналіст, воєнкор. У 1983 році разом із журналістами Альмеріго Грільцом і Фаусто Білославо заснував Albatross Press Agency – журналістське агентство, що спеціалізується на міжнародній політиці, приділяючи особливу увагу зонам бойових дій у конфліктних регіонах.

Ми ні на кого не працюємо, у нас немає акредитації, ми оплачуємо цю "розумну відпустку", як її називають ще тимчасовою роботою,
– переконують на сайті.

Троє незнайомих чоловіків, які мріяли стати журналістами, потрапили в найважливіший  конфлікт початку 80-их. Через два місяці після створення організації Albatross Press Agency, вони їдуть в Афганістан.


Джанантоніо Мікалессін / RAI

Джанантоніо Мікалессін, як журналіст, брав участь у війні в Афганістані, Першій та Другій російсько-чеченській війні, громадянській війні в Сирії, де завжди підтримував політику Росії.

Важливо! У 2017 році він зняв псевдодокументальний фільм, де пропагував один із російських фейків та міфів про Революцію Гідності на Майдані 2014 року. У ньому, зокрема, стверджувалося, що протестувальники були застрелені "грузинськими снайперами". Брехливі твердження цього фільму були спростовані представленими в судах документальними доказами розстрілів на Майдані, включно з даними Держприкордонної служби України.

Його навіть запрошували на кілька круглих столів, організованих Громадською палатою Росії у Москві. Пропагандистські теми конференцій говорять самі за себе: "Воєнні злочини українських націоналістів: зупинити їх, розповісти правду, відновити справедливість" і "Вісім років незаконного перевороту в Україні: підсумки та наслідки".

Якщо провести паралель, стає очевидно, що всі місця роботи Джанантоніо Мікалессіна завжди мали місце в тих конфліктах, де росія безпосередньо брала участь. Російський шпигун, за національністю італієць, який працює віддалено – стара робоча система, що дає результати і не залишає за собою слідів роботи.

Італієць порушує закони України

Незаконний перетин держкордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску – заборонено Законом України. Італієць приїхав на територію України через Росію. Окрім того, він і надалі залишається на тимчасовано окупованій території, аби висвітлювати і продавати свої матеріали телеканалам. Адже суть його роботи – це збір цінних і актуальних кадрів і матеріалів, які він продає.

Мікалессін потурає наративам Москви

Мікалессін погоджується і приймає всі ті події, які відбуваються на тимчасово окупованих територіях, вірить у п’єсу яку ставить Путін, і підігрує йому, підтримуючи у своїх репортажах росіян.

В італійських медіа Мікалессін просуває матеріали, які вигідні Росії в інформаційній війні, нав'язуючи проросійські мотиви.

На одному з найбільших італійських телеканалів Rai 1 вийшов сюжет про Мелітополь, де Джанантоніо Мікалессін відверто застосовує пропаганду на підтримку російського вторгнення. У сюжеті мовиться, що Мелітополь – перше місто, яке здалося під російський контроль. Пропагандист відверто бреше про якісь "позитивні зміни", а також про те, як нібито "в місті починає налагоджуватися життя. А жителі змінюють номери машин, відчувається солідарність мешканців з російськими військовими". Загалом, все в дусі роспропаганди.

У своїх статтях військовий журналіст, як "кореспондент" на тимчасово окупованій території описує події під прикриттям Росії. Завезений на тимчасово окуповану територію сліпо вірить у створену росією гру. Він поширює всі ці матеріали в італійських медіа, дезінформуючи громадян Італії, аби скомпрометувати їх.

Зверніть увагу! Громадянство Мікалессіна дозволяє Кремлю презентувати російському суспільству його позицію, що збігається з пропагандою Москви – нібито  так думає значна частина італійського суспільства. Поки дезінформація громадян Італії та Росії триває, виникає необхідність правової оцінки діяльності Мікалессіна.