Як Сухопутні війська переходять на стандарти НАТО: відповідь Сирського
Один із основних пріоритетів розвитку Сухопутних військ – членство в НАТО. Тому зараз в армії тривають організаційні заходи реформування за принципами, прийнятими у країнах-членах Альянсу.
Що сказав Сирський
У Сухопутних військах триває процес стандартизації. Під час нього обумовлюються певні стадарти – стандарти підготовки, застосування, обов'язки процедури роботи оперативних штабів. Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив головнокомандувач Сухопутних військ Олександр Сирський.
Читайте також Якій зброї надають пріоритет у Сухопутних військах: командувач СВ Сирський навів приклади
За його словами, військо перейшло на процес та порядок планування відповідно до тих критеріїв, які встановлені в країнах-членах НАТО.
Усі Сухопутні війська перейшли на так звану граунд-структуру (або G-структуру) – це для органів військового управління та S-структуру – для наших механізованих та танкових бригад,
– зауважив Сирський.
Він додав, що цей процес вже завершений. Наразі відбувається удосконалення взаємодії та управління у створенні цих вертикалей. Також розвивається апробація самого порядку управління в нових організаційних структурах.
Алгоритми роботи Сухопутних військ та армії НАТО однакові
Принципи роботи командирів та штабів СВ ЗС України, а також командирів та штабів в підрозділах країн-членів НАТО є однаковим. Крім того, алгоритм у нашій армії значно відрізняється від того, який існував в радянській системі управління, і донедавна – в українському війську.
За словами Сирського, однакові алгоритми СВ та НАТО значно полегшують взаємодію при виконанні спільних бойових завдань: "Цей процес продовжується, і наші зусилля на цьому напрямку будуть лише нарощуватись".