Пріоритети в процесі переозброєння СВ ЗСУ: деталі

Як зауважив командувач Сухопутних військ, якщо говорити про механізовані та танкові війська, то це зразки бронетанкового озброєння та військової техніки типу БМП з дистанційно-керованим бойовим модулем, БТР-4Е, Т-64 "Краб", БМПВ (бойова машина піхоти важка) або їх аналоги. Про це Сирський заявив у коментарі Defense Express.

Актуально Українські військові отримали модернізовані танки Т-64: фото

Щодо зразків автомобільної техніки, то це:

  • машини типу МАЗ-Богдан (Богдан-2251, МАЗ-5316, МАЗ-6317) або їх аналоги,
  • бойові броньовані машини типу "Онцила", "Козак", "Новатор", "Варта".

На яке ще озброєння роблять ставку Сухопутні війська

  • Для оснащення ракетних військ і артилерії – на вироби типу "Вільха"; "Верба/1", "Зоопарк-3", "Положеніє-2", "Стугна-П", "Корсар".
  • Для удосконалення протиповітряної оборони – на модернізовані зразки типу БМ ЗРК "Оса-АКМ" ("Бджола-2"), ЗСУ "Шилка", ПЗРК "Ігла-1" ("Колібрі"). Їх планують закупити.
  • Для військових частин армійської авіації – на вертольоти типу Мі-24П/Мі-21ПУ-1 і Мі-8МТВ/Мі-8МТВ-МСБ-1. Ці авіасудна й надалі закуплятимуть.
  • Для частин радіоелектронної боротьби – на комплекси з безпілотниками "Буковель-АД", станції перешкод короткохвильового радіозв'язку Р-330КВ1М, Р-330УВ1М (Р-330УВ2М), станції перешкод ультракороткохвильового радіозв'язку Р-330TRC, комплекти радіо-радіотехнічного контролю "Діаграма", засоби протидії безпілотникам "EDM4S-UA".

У якому зараз стані озброєння Сухопутних військ

За словами Сирського, сьогодні укомплектованості основними зразками ракетно-артилерійського та бронетанкового озброєння військових частин Сухопутних військ становить понад 90%. Автомобільною технікою військові частини – менш укомплектовані. Проте, цей рівень дозволяє військовим частинам виконувати завдання за призначенням.

Переважну більшість наших озброєння та військової техніки (ОВТ) розробили та виготовили у 70 – 80 роках минулого століття. Зазначену техніку протягом останніх років відремонтували на підприємствах України з модернізацією окремих елементів, вузлів та агрегатів,
– зауважив командувач Сухопутних військ.

Крім того, каже він, протягом останніх років в інтересах Сухопутних військ було прийнято на озброєння та допущено до експлуатації велику кількість озброєння та військової техніки.

"Надходження новітніх або модернізованих зразків ОВТ до Сухопутних військ дало змогу здійснити доукомплектування військових частин (підрозділів) та дозволило їм якісно виконувати визначені завдання за призначенням", – підкреслив генерал-полковник.

Цікаво Рекордна сума: скільки коштує військове обладнання, яке США надали Україні у 2020 році

Сирський додає, що на досягнутому Сухопутні війська не зупиняються. Зокрема, триває низка дослідно-конструкторських робіт щодо розробки нових зразків ОВТ, що відповідають умовам сучасного бою.