Резніков пояснив, за яким принципом відбувається відбір кандидатів на мобілізацію
Джерело:
LIGA.netПонад рік тому в Україні оголосили воєнний стан та загальну мобілізацію. У багатьох виникає час від часу логічне запитання, у який спосіб відбувається відбір військовозобов'язаних. Прояснив ситуацію глава Міноборони.
Міністр оборони України Олексій Резніков констатував, що в командуванні української армії чітко знають, скільки військових та якої спеціальності потрібно на фронті. З його слів розуміло, що працює усе за логічною схемою: спершу – формування запиту, а потім відбір.
Дивіться також Бізнес as usual: як російські олігархи "купують" дітям місця в командах Формули-1
Резніков про підхід до мобілізації за ВОС
Варто також сказати, що у той час, коли Генштаб визначає завдання територіальним центрам комплектації за військово-обліковими спеціальностями (ВОС), оборонне відомство нашої держави намагається зацифровувати усі документи, які поки ще існують в паперовому вигляді.
У Генштабу є потреба. Він чітко знає необхідну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, снайперів. Генштаб визначає завдання військкомам: план та категорії фахівців. Міноборони лише здійснює контроль і мріє перетворити паперову мішанину на зацифрований продукт,
– сказав Резніков.
Разом з тим він розповів, у чому сенсу підходу до мобілізації за ВОС, адже багато хто вважає, що велика кількість, скажімо, офіцерів не отримала достатню базу знань у вищих навчальних закладах, не проявляє лідерські якості та змушена навчатися всього фактично з нуля.
Як зазначив Резніков, питання лідерства армії є надзвичайно важливим. Водночас від міністрів оборони різних держав часто надходять пропозиції щодо лідерських курсів молодших командирів, середніх командирів і сержантів. Власне, саме сержанти, як відомо, є кістяком армії.
Зауважимо, що міністр оборони погодився з тим, що підхід ВНЗ до військового вишколу, який існував у нашій державі тривалий час, не був належної якості.
Ми чи не 30 років жили в парадигмі, що на нас ніхто не нападе. І для багатьох вишів військова кафедра була формальністю,
– наголосив очільник Міноборони.
"Мобілізаційний план ще не завершений"
Згадаємо слова Резнікова стосовно того, що мобілізаційний план, який був оголошений з моменту імплементації парламентом указу президента про введення воєнного стану, ще не завершений. Військовозобов'язаним громадянам нашої держави слід бути готовими до того, що за потреби їх можуть мобілізувати.