Завтра світло українцям вимикатимуть протягом всієї доби, але є приємні новини

23 липня 2024, 18:07
Читать новость на русском

Джерело:

Укренерго

В українській енергосистемі спостерігається дефіцит потужностей. Тож доводиться застосовувати графіки погодинних відключень.

Обмеження електроенергії застосовують через масштабні наслідки масованих російських атак на енергомережу. Однак зараз ситуація починає поступово покращуватись, оскільки аномальна спека в Україні спадає, а енергоблоки виводять з ремонту.

Дивіться також Відключень стало менше: яка ситуація в енергосистемі 23 липня

Як вимикатимуть світло завтра

Завтра, 24 липня, заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби,
– йдеться у повідомленні Укренерго.

Однак, за словами енергетиків, в період з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме всього одна черга відключень. В інші години обленерго будуть застосовувати дві черги одночасно.

Водночас у ДТЕК підтвердили, що за інформацією від Укренерго з графік стабілізаційних відключень буде застосовуватись впродовж всієї доби. У разі змін інформацію оприлюднять додатково.

"Приємні новини: наявної в системі потужності має вистачити, щоб не застосовувати світло-сірі зони відключень", – додали там.

Зверніть увагу! Про графіки відключення світла та ситуацію з електроенергією оперативно розповідаємо в нашому телеграм-каналі. Підписуйтеся, щоб дізнаватися про все першими.

Раніше пояснювали, що сьогодні світло відключають на довший період часу, аніж це було восени 2022 та взимку 2023 року, оскільки пошкодження генерацій набагато серйозніші, аніж це було минулого року. Під час останніх обстрілів Україна втратила половину споживання взимку – це 9 гігаватів.

ДТЕК планує повернути більшість втраченої генерації

  • Виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що компанія планує повернути в роботу 60 – 70% генерації, яку вона втратила внаслідок російських масових обстрілів. Загалом компанія втратила 90% генерації після атак ворога.
  • Сахарук зазначив, що всі роботи планують провести за власні кошти, а також використовуючи старе обладнання, яке знімають зі станцій у Європі. Водночас зазначений обсяг генерації планують до жовтня 2024 року.
  • Виконавчий директор ДТЕК оцінює поточні потреби у відновленні в 350 – 400 мільйонів доларів. Водночас донори наразі, за словами виконавчого директора ДТЕК, не готові фінансувати відновлення приміщень, які зазнали пошкоджень після російських ударів.