Як авіаперевізникам допомагають пережити кризу: Криклій про дії уряду
Через 2 роки Україна зможе вийти на докризовий період. Проте це питання не тільки в Україні. Навіть якщо внутрішня авіація працює – це дуже добре. Але основна авіація у нас працювала на міжнародних сполученнях.
Про це в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Цікаво Коли відновляться авіаперевезення в Україні: прогноз Криклія
Він повідомив, що уряд прагне допомогти українським авіакомпаніям, щоб вони змогли пережити цю кризу. Тому що це картковий будиночок, всі тут пов'язані.
Якщо авіаперевізники не працюють, тоді авіавокзали та аеропорти – порожні. Ми не зможемо тоді забезпечувати нормально аеронавігацію. Бо не буде надходжень до "Аероруху". Це все – пов'язані речі,
– розповів Владислав Криклій.
"Ми, звісно, зацікавлені, щоб авіаперевізники змогли пережити цю кризу, якомога швидше відновити авіарейси і наповнювати пасажирами наші аеропорти" – додав Криклій.
Міністр інфраструктури пояснив, як допомагають авіації:
- Спілкуємося і наполягаємо на тому, щоб авіасфера була підтримана, зокрема – завдяки доступному кредитуванню. Щоб авіаперевізники могли долучитися і отримати цей ресурс.
- Під час карантину ми теж певні кроки робимо – такі як компенсація частини чартерних перевезень, коли авіакомпанії повертали українських громадян назад додому. В той час, коли ми вже пасажирські перевезення зупинили і вони були вимушені літати порожніми в один бік постійно. Забираючи людей, наприклад, з Єгипту, вони постійно летіли туди порожніми. Зрозуміло, що це збитковий рейс. Тому ми ухвалили таке рішення в уряді, зараз очікуємо детальних розрахунків, щоб надати їм дотації, компенсувати. Це теж у певний спосіб допомогло протриматися до моменту повноцінного відновлення авіасполучення.
Владислав Криклій зазначив, що звертаються всі українські перевізники, а не тільки МАУ. Це і "Роза вітрів", і Sky Up, і "Азур". Немає якихось ексклюзивів чи пріоритетів, для всіх все однаково.
Дивіться повне інтерв'ю з Владиславом Криклієм:
Авіаперевезення під час карантину: коротко
- 12 березня Україна ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він мав тривати до 3 квітня, але 25 березня уряд продовжив обмеження до 24 квітня.
- У межах карантину Україна закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
- З 24 березня українцям заборонили здійснювати будь-які туристичні мандрівки, передусім літаками.