Як бійці на передовій відреагували на законопроект про реінтеграцію Донбасу
Щоб визнати, що окремі райони Донецької та Луганської областей окуповані проросійськими бойовиками, українській владі документально знадобилося понад три роки.
У законопроекті, який внесли до парламенту, Росія названа країною-агресором. Проте армійці на передовій запевняють, що нагадувати, хто тут ворог, потреби немає.
Читайте також: Окупувати не можна реінтегрувати: що принесе Україні закон про реінтеграцію Донбасу
"І те, що почасти стріляють саме росіяни, ні для кого не секрет. Ворожа техніка, зброя, і радіоперехоплення розмов – це достатній набір доказів для офіцера із кількома роками бойового досвіду", – зазначив один з бійців.
На появу законопроектів про окупований Донбас у парламенті терористичні угруповання відреагували так – це оголошення війни.
Війна вже триває четвертий рік. Із 2014 року всі воюють. І далі будуть продовжувати воювати. Ми для того тут і є, щоб захищати свою країну,
– сказав військовослужбовець ЗСУ Роман.
Швидко переглянувши півтора десятка сторінок законопроекту, офіцер на позивний "Базальт" висловив свою думку. Зокрема про те, що замість антитерористичного центру СБУ керуватиме Об'єднаний оперативний штаб Збройних Сил.
Трошки легше стане дихати військовим. Чи не трошки, а набагато. Зокрема, військовим, щоб до кінця виконати, скажімо так, свої функції Збройних Сил. Тому що зараз війна йде. Це не оборона. Якась позиційна війна, я не розумію. Бородіно, – прокоментував "Базальт".
Читайте також: Сироїд озвучила вимоги "Самопомочі" для ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу
Натомість каже, розпливчасті згадування про мінські угоди до добра не приведуть.
Скажімо так, я не розбираюся в політиці. Не хочу навіть разбіратся. У військового є перевага – дивитися в обличчя своїм ворогам. Якщо те, що стосується лінії розмежування, мовляв, а давайте розведемо війська, ну то розводьте в той бік. Це плювок, скажімо так, на могили наших загиблих товаришів. Такого не буде. Ми нікого не розводимо. Ми захищаємо Батьківщину,
– зазначив офіцер.
На позиції "Зеніт" неподалік Авдіївки є невеличкий меморіал у пам'ять про тих, хто віддав своє життя на цих рубежах. Таких на Сході десятки. Список імен лише росте. І на четвертий рік війни держава таки близька до того, щоб офіційно визнати – вони загинули, щоб врятувати країну від сусіда-агресора.