Про це віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд повідомила у прямому ефірі 24 Каналу.

За словами політика, партія "Самопоміч" упродовж 2 останніх років вимагає визнати російську агресію та окупацію. Але це не банальна декларація, яка підтвердить, що Росія – агресор. Документ повинен засвідчити дату початку окупації та наслідки для двох країн. Таким чином покладеться обов'язок на Росію звільнити території як Донбасу, так і Криму.

"Потрібно покласти обов'язок на отримання цих територій на Росію відповідно до міжнародного права, зупинити діяльність органів державної влади, заборонити проведення будь-яких виборів, обмежити торгівлю", – зазначила Оксана Сироїд.

Читайте також: Сироїд розповіла про відмінність між законопроектом "Самопомочі" та Президента про реінтеграцію Донбасу

Окрім цього, в законопроекті, зареєстрованому Петром Порошенко, дозволяється приватизація армії для президента. Тобто фактично Верховна Рада, приймаючи законопроекти про реінтеграцію Донбасу, дає індульгенцію главі держави у будь-який час використовувати армію на власний розсуд.

Армія не його (президента – ред.), а народу України, і є процедури застосування сили. Тому "Самопоміч" у процесі обговорення запропонувала 5 ключових вимог для того, щоб цей проект був прийнятним: це виключення Мінських домовленостей, заборона торгівлі, визначення дат окупації як Донбасу, так і Криму, виключення пункту, який дозволяє президенту приватизувати армію,
– розповіла політик.

За словами Оксани Сироїд, ці умови ніхто не хоче навіть обговорювати.

"Якщо вони не хочуть говорити про дати і про наслідки, це означає, що вони не мають наміру застосовувати цей закон для захисту українців та солдат. Це просто декларація, щоб відкупитись від людей", – додала Оксана Сироїд.

Нагадаємо, 4 жовтня президент Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту два законопроекти "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" і "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей". Зареєстровано також два альтернативних законопроекти – від групи депутатів "Самопомочі" і представників партії ВО "Свобода".