За словами заступника голови Верховної Ради та депутата від «Самопомочі» Оксани Сироїд, у президентському законопроекті визнання Росії окупантом без визначення дати окупації не матиме жодних юридичних наслідків для РФ. Про це вона заявила, представляючи законопроект №7163-1 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями», передає УНІАН.

Тільки визнання дати окупації покладе на Росію обов’язок в майбутньому сплатити за всі руйнування і за порушення прав людини,
– заявила Оксана Сироїд.

Читайте також: Політолог розповів, які загрози закладені Порошенком у законопроекті про реінтеграцію Донбасу

Окрім того, в президентському законопроекті жодним чином не згадується про Крим, який окупувала і анексувала Росія.

"Невже ви не розумієте, що ми не можемо роз’єднувати політику стосовно Криму і Донбасу, бо інакше ми відмовляємося від Криму", – додала Оксана Сироїд.

Нагадаємо, 4 жовтня президент Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту два законопроекти "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" і "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей". Зареєстровано також два альтернативних законопроекти – від групи депутатів "Самопомочі" і представників партії ВО "Свобода".