Як люди працюють у Новорічну ніч
Світлана Гзовська вже 26 років стежить за одним з найважливіших процесів у житті українців, виготовленням хліба.
В її підпорядкуванні близько півсотні співробітників. Окрім того: пильнування за процесом виготовлення тіста, дозрівання та випікання хліба. Продукт номер один забирає в неї щодоби по 12 годин. Каже, щороку про новорічні свята доводиться забувати.
"Існує таке поняття як "потрібно"! І йдучи на роботу, знаючи, які обов’язки ти маєш виконувати і яка відповідальність лежить, просто не помічаєш той час, працюємо. Ми стараємося в ці дні докласти максимум зусиль, щоб місто і околиці були забезпечені хлібом! Не завжди можемо бути зі своєю сім’єю", - каже начальник зміни хлібозаводу Світлана Гзовська.
На обід теж немає часу вискочити, каже колега пані Клавдія. Дозволити собі присісти чи відволіктись бодай на хвилинку заборонено. За 23 роки, каже, не один Новий рік проводить за лінією. Родина вже відпускає.
"Відпускають, а що ж робити, така у нас робота! Зараз ж іншої не найдеш, щоб дома сидіти, треба заробляти гроші і годувати сім’ю. Як можна розслабитися на роботі? Все одно відійти далеко не можна, на лініях оце робимо – одне одного привітали і все’, - розповіла тістороб Клавдія Швачка.
А тут щодня народжується нове життя. І процес цей безперервний - каже лікар-анестезіолог Ольга Сорочинська. В пологовому будинку свят не існує, бо щодня свято народження. І, зазвичай, якраз під Новий рік чи за 5 хвилин до нього обов’язково є маля, яке хоче з’явитися на світ.
"Звичайна робота, тому що це ж робота, як можна святкувати на роботі? Ну, звичайно, ми о 12-й може і привітаємо одне одного. Пологи - це такий процес, який прогнозувати скільки їх буде дуже важко, тому скільки буде - стільки і буде роботи", - каже лікар-анестезіолог КМПБ №2 Ольга Сорочинська.
Завідуючий пологовим блоком Володимир Горобей щодня стає свідком народження від 12 до 22 життів. Каже, до нового року будинок поповниться ще півсотнею немовлят.
"Наша робота, що у свято, що у будень вона залишається однаковою. Через те не повинні робитися якісь скидки, це в нас буде добове чергування. Я всіх запрошую, хто хоче народжувати, я запрошую до нас! У нас сильна буде чоловіча бригада! Будуть в бригаді всі лікарі вищої категорії", - обіцяє завідуючий пологовим блоком КМПБ №2 Володимир Горобей.
Більшість українців вважає Новий рік домашнім святом і воліє його зустрічати у колі сім’ї. Про це свідчить опитування бізнес-довідки 123 - 71% українців зустрічатимуть Новий рік удома. Решта збираються вирушити з друзями на вулицю чи до ресторану. За визнанням респондентів, немає значення, де провести Новий рік, аби лише зустріти його з гарним настроєм.