Як неочікувано змінився автопарк медичної допомоги на Київщині
Розбиті та іржаві машини – це реалії екстреної допомоги на Київщині. Лікарні не мають розеток для дефібриляторів чи іншої медичної техніки. Здебільшого, вони виїжджали на старих авто.
Щоб змінити ситуацію-команді народного депутата від партії "Самопоміч" Ірини Сисоєнко знадобилося 2 роки. Один з перших результатів – оновлення автопарку.
Вони оснащені усією апаратурою, яка необхідна для надання ЕМД. Автомобіль функціональний, при потребі є доступ з усіх сторін, ноші є функціональними тобто вони рухаються,
– зазначив головний лікар Вишгородської станції екстреної медичної допомоги Володимир Гонтар.
Дев’ять новеньких швидких виїжджають на чергування. Нещодавно в області запрацювала і Єдина центральна диспетчерська.
Читайте також: Які покращення для українців пропонує медична реформа?
Де знаходяться карети швидкої в режимі реального часу показує карта. І як тільки надходить виклик – диспетчер одразу передає його найближчому вільному екіпажу. Так, автомобіль дістається до пацієнта по місту до 10 хвилин, по області до 20 хвилин.
Київська область стала однією з перших, де швидка допомога нарешті виходить з кризи. А все тому, що запрацювала обласна програма розвитку екстреної медицини.
"Цю програму було профінансовано за кошти обласного бюджету. Я дуже рада, що за всього-на-всього за 2 роки з моменту того, як ми поставили собі за мету, ми здобули уже конкретний результат", – зазначила Сисоєнко.
Про вражаючі оновлення в медицині Київщини – дивіться у програмі "Крупним планом".