Як роботи прийшли на зміну тренерам у спорті
Сучасний спорт і новітні технології розвиваються нога в ногу. Сьогодні на ринку безліч інноваційних рішень – "розумний" одяг, різноманітні фітнес-трекери та інші аксесуари, які стежать за фізичним станом спортсмена, допомагають йому розвиватися та досягати кращих результатів. Є й такі, що можуть замінити персонального тренера.
Не так давно компанія Puma презентувала свого "роботренера" для бігунів. BeatBot – це невеличка "коробка на колесах", змагається на біговій доріжці наввипередки з атлетом, створюючи йому конкуренцію та додаткову мотивацію.
"Бот" оснащений мікроконтролером Arduino і камерою GoPro спереду. Набір інфрачервоних сенсорів та акселерометр допомагають йому орієнтуватися у просторі і дотримуватися розмітки, вносячи у траєкторію руху до сотні правок на секунду.
"Бота" можна використовувати для будь-яких дистанцій, налаштовуючи через мобільний додаток час і відстань пробіжки. З ним зможуть тренуватися бігуни різних рівнів – від професійних спортсменів та світових чемпіонів до звичайних аматорів, які прагнуть покращити власні досягнення.
Читайте також: Дзеркало майбутнього, яке має штучний інтелект і сенсорний екран
Особисті рекорди та досягнення – привілей, притаманний не лише спортсменам. Forpheus – перший робот-тренер, занесений до Книги рекордів Гіннеса. Розумна машина, творіння рук команди фахівців з компанії Omron, будь-кому допоможе підтягнути навички гри в настільний теніс.
Орієнтуватися в рамках ігрового столу роботові допомагають сенсори руху та камери, здатні знімати зі швидкістю 80 кадрів на секунду. "Залізний" тренер уміє відстежувати не лише траєкторію польоту тенісного м’яча, а й положення та рухи свого опонента, і навіть розраховувати й передбачати його дії. З роботом зручно відточувати окремі удари й комбінації, а програма градації дій опонента на основі штучного інтелекту допоможе оцінити рівень підготовки гравця та вибудувати відповідну програму тренувань.
Корисними роботи-тренери можуть бути і в командних іграх. Фахівці з Цукубського університету розробили автоматизований тренувальний комплекс для волейболістів. Система складається з трьох "гравців"-манекенів, які здатні пересуватися зі швидкістю понад три з половиною метри на секунду і, піднявши "руки", блокувати атаку суперника. При цьому тренер команди може дистанційно обирати різні комбінації та положення робота, відпрацьовуючи різні вправи своїх підопічних, та вивчати тактику майбутніх суперників, змодельовану роботом.
Читайте також: Інноваційне колесо, яке перетворить звичайний велосипед на електробайк