Як врегулювати загострення із західними сусідами: думка експерта

9 листопада 2017, 22:54
Читать новость на русском

Україні не можна воювати на всіх фронтах, тим більше, коли балансуєш на межі самої державності. Тому не треба загострювати конфлікт на західному напрямку. Ми зараз у невигідній ситуації. Конфлікт з Росією забирає багато сил.

Таку думку сайту "24" висловив правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

Читайте також: У Порошенка відповіли президенту Польщі на його заяву щодо українців

За його словами, ходіння по світу з проханням політичної, фінансової і економічної допомоги ще більше послаблює наші позиції.

В Україні найбільше падіння ВВП, ми ніяк не виберемося з корупційних скандалів. У наших західних сусідів з'являється спокуса розглядати нас як зону можливого впливу. Ми бачимо войовничу риторику і готовність блокувати наші євроінтеграційні зусилля,
– зазначає Друзенко.

На переконання експерта, роль жертви, яку просуває українська влада, набридла світу. Тому треба стояти на своїх позиціях, чітко говорити, що зі своїми справами, героями, історичною пам’яттю ми розберемося самі, враховуючи позицію друзів і сусідів. Поки Україна не показуватиме своєї доданої вартості для спільних міжнародних і регіональних проектів, нас все більше розглядатимуть як територію впливу.

Треба ставати сильним так, щоб нашим сусідам на думку не спадало диктувати Україні свої умови. На чужій спині в світле майбутнє не в’їдеш і свою зовнішню легітимність треба переорієнтовувати на внутрішню. Інакше замість кола друзів матимемо тих, хто чекає, що Україна настільки ослабне, що можна буде повернути все до ситуації столітньої давнини,
– наголосив Геннадій Друзенко.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський заявив про питання складання "чорних списків" cеред українських політиків з антипольськими поглядами. Президент Польщі Анджей Дуда закликав Петра Порошенка не призначати на посади чиновників з антипольськими поглядами. А віце-консул Польщі в Луцьку Марек Запур назвав польським місто Львів. Раніше розгорівся "мовний" скандал з Угорщиною і Румунією через ухвалення Верховною Радою закону про освіту.

Читайте також: Від кола друзів до кола опонентів: що стоїть за скандалами з європейськими сусідами?