Як врятувати європейський шлях України: ТОП-10 термінових кроків
27 квітня 2015,
14:48
Читать новость на русском
Джерело:
АпострофМіж євроінтеграційними очікуваннями українців та можливістю їх реалізувати є великі розбіжності. Та вже саміті Україна — ЄС наша країна повинна зробити кілька кроків, щоб втримати європейську перспективу.
Які кроки для євроінтеграції нам необхідно зробити:
- Необхідно починати реформи.
- Потрібна якісна переоцінка та нові концептуальні засади щодо драйверів модернізації України.
- Покладатися ми можемо лише на себе. Той легкий шлях європейської чи євроатлантичної інтеграції, яким пройшли Польща та наші західні сусіди, залишився років 15-20 позаду. Для нас цей шлях буде довшим, складнішим, дорожчим.
- Політичні заяви мають знайти відображення у конкретних діях, передусім у сфері децентралізації, правосуддя та боротьби з корупцією.
- Україна повинна запропонувати ЄС нову концепцію розвитку європейського континенту, яка б зробила можливим безконфліктне співіснування європейських держав.
- Використати час, який залишається до запровадження зони вільної торгівлі, для покращення умов торгівлі з ЄС і подолання негативних тенденцій скорочення експорту, а також виробити збалансовану позицію щодо переговорів з цього питання з Росією.
- Закріпити конкретну дату запровадження безвізового режиму з ЄС із зазначенням переліку чітких критеріїв для досягнення цієї мети.
- Надати графік впровадження Третього енергетичного пакету ЄС, зокрема скасування енергетичних монополій.
- Окреслити кроки з метою посилення інституційного забезпечення координаційного органу з виконання угоди про асоціацію, створення на базі урядового офісу при секретаріаті уряду України державного органу з достатніми повноваженнями та кадровим потенціалом.
- Підтримати якісний громадянський моніторинг виконання угоди про асоціацію, який повинен стати індикатором ефективності дій влади та засобом її підвищення; окреслити кроки для підвищення рівня комунікації між громадянським суспільством і владою.
І пам'ятаймо: лише конкретика врятує євроінтеграцію.
За матеріалами статті голови правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василя Філіпчука.