Як за мінімальні витрати збудувати енергоефективне житло (Інфографіка)
Значне підвищення тарифів на послуги ЖКГ змушує українців утеплюватися, економити. А що вже говорити про питання будівництва житла, тут раціональний підхід просто неймовірно важливий!
Журналісти "24" зібрали для вас найновіші технологічні досягнення у сфері енергоефективного житлового будівництва.
Щоб збільшити зображення клацніть на картинку
В Україні лише останні кілька років почали звертати увагу на економію енергетичних ресурсів при зведенні житла. Щоб поменше платити за опалення, бути енергонезалежним, і при цьому не сидіти у холодному і темному будинку.
Для цього у країнах Північної Америки та Європи вже розроблений цілий ряд технологій і матеріалів, котрі дозволяють збудувати житло швидко, відносно недорого, і при цьому воно вийде зручним, теплим і економним у використанні ресурсів.
У ЄС навіть є відповідний документ — "Директива про енергетичну ефективність будівель" від 2002 року, що передбачає перехід на повну, нульову енергозалежність всіх будівель, які будуть побудовані з 2019 року.
Європейські будівельні вимоги при будівництві дійсно енергонезалежного будинку передбачають стіни з підвищеною теплоізоляцією і теплопровідністю з коефіцієнтом U менше 0,15 Вт / (м²K), відсутність мостів холоду, компактність будівлі, використання поновлюваних джерел енергії, покращені склопакети з низькою тепловіддачею, герметичність будови, використання рекуператорів тепла з високим рівнем повернення тепла, високоефективні пристрої з економії електроенергії для домашнього господарства, використання сонячних колекторів чи теплових насосів для гарячого водопостачання та опалення, обігрів повітря за допомогою пасивних пристроїв.
Щоб збільшити зображення клацніть на картинку
Стіни
Одним з найоптимальніших матеріалів при зведенні стін будівельники називають SIP панелі. У порівнянні з іншими популярними стіновими матеріалами ці відрізняються практичною відсутністю тепловтрат, а також малою масою і невеликою товщиною стін. (Дивіться детальніше порівняння у таблиці інфографіки).
Щоб збільшити зображення клацніть на картинку
Серед переваг цього будівельного матеріалу спеціалісти також називають полегшений фундамент, економність, відсутність використання важкої техніки при монтажу, 4-кратну міцність порівняно з дерев'яно-каркасними будовами, відсутність усадки, безпечність для людини і середовища.
Вікна
Технології для вікон передбачають використання сонцезахисного та енергозберігаючого скла і камер з аргоном, що зберігає на 30-50% тепла більше. Причому це повністю безпечно для людини.
Рекуператори тепла
Це технологія використання тепла витяжного повітря для підігрівання припливного. Приточно-витяжна вентиляція зберігає тепла до 91% більше. А також — зберігає чистоту і вологість повітря, споживає мало електрики 1,1 - 2Вт, запобігає утворенню грибка і цвілі. Має компактний розмір і працює тихо.
Відновлювані джерела енергії
Мається на увазі використання альтернативних джерел енергії, окрім класичних. Зокрема, використання енергії сонця за допомогою сонячних колекторів або енергії грунтів або підземних вод за допомогою теплових насосів. Це зробить будинок повністю енергонезалежним. Коефіцієнт корисної дії таких пристроїв експерти називають більшим за 1.
Дахи
Визнання – за технологією MiTek. Включає гідро та паробар'єр, в поєднанні з мінеральною ватою, що дозволяє зберігати тепло, при цьому не затримує вологу і пар. Такі дахи виготовлені з міцних і екологічно чистих матеріалів, що дозволяють різноманітні складні архітектурні форми. Витримують будь-які навантаження, не потребують додаткових опор, навіть при умові великих прольотів. Швидко будуються і легко експлуатуються
На сьогодні в Україні будівництвом енергоефективних індивідуальних будинків займається ряд будівельних компаній, їх легко можна знайти в Інтернеті. Так само, як і компанії, що продають сучасні матеріали.
Будівельні компанії, що займаються зведенням багатоквартирних будинків також дотримуються принципів енергоефективності.
Зараз це не є технічною проблемою. Якщо раніше треба було класти стіну товщиною 2-3 цегли, то сучасні матеріали дозволяють просто, ефективно, дешево будувати теплі стіни. Є система державного контролю, є будівельні норми та правила, вимоги, постанова 96 року, що нові будинки приймаються в експлуатацію за наявності лічильників води, тепла, електроенергії в кожній квартирі. Тому з новими будинками менше проблем. Там люди купують за свої гроші, тому вони і контролюють якість виконання робіт. Будівельники зацікавлені в цьому, і їх відповідальність висока,
— відзначив у коментарі сайту "24" директор Інституту міста Олександр Сергієнко.
Читайте також: Як утеплити житло на зиму: поради з модернізації будинків