Як знущається з переселенців влада Житомирської області
На Житомирщині проживає майже 7 тисяч переселенців. Обласна адміністрація залюбки їх приймає та розміщує у готелях та санаторіях регіону. Але не попереджає які проблеми на українців зі Сходу чекають, зокрема у санаторії "Тетерів".
Саме у цьому закладі мами із малюками пережили холод у кімнатах, незаконне витребовування коштів за розміщення та навіть побиття. Наразі тут вже місяць немає води.
У цьому санаторії людям ніби пороблено. Умови, в які вони потрапили, немов повоєнні, а пригоди, котрі довелось пережити, наче списані з пригодницького фільму. Спершу довелось мерзнути. Підключили опалення лише в середині-кінці грудня, але на першому поверсі батареї все одно були холодні.
Читайте також: Вигнанці на рідній землі. Переселенці не можуть знайти спокій навіть за межами війни
Нова серія пригод у переселенців почалась, коли за холодні приміщення тодішній власник санаторію вимагав сплатити по 870 гривень з людини. І коли люди не пішли, до них навідались невідомі в масках. Як підозрюють самі переселенці — на замовлення керівника санаторію. Люди думають, що їх справу затягують, та насправді — "кримінальне провадження закрито у зв'язку із відсутністю складу злочину".
Читайте також: На Житомирщині у переселенців незаконно вимагають гроші за проживання
Після всіх цих пригод, люди зіткнулись з новою проблемою — вже місяць, як у санаторії немає води. Технічну воду раз на день привозить пожежна машина. На всіх її не вистачає. І навіть прати в ній не хочеться, бо вона вся іржава.
Аби діти не підчепили якої інфекції, деякі батьки віддали їх у центр, де живуть діти-сироти та покинуті батьками.
Діти ж, які досі живуть у санаторії, миються у тазиках. У цих же тазиках у туалеті їхні матері миють посуд. В кімнаті на 10 метрів місця обмаль, тож мусять так давати собі раду. Прання ж речей перетворилося на муку. Вранці діти вмиваються із чашки. За щастя — саморобний душ.
Проблеми є і з їжею. Раніше було простіше, а тепер — двері їдальні зачинені, персонал відсутній, а переселенці позбавлені змоги готувати собі самі.
Чиновники ж годують лише обіцянками. Кажуть — у серпні знайдуть інше житло для переселенців.
На даний момент не відповідають умови проживання тим, які необхідні. Це є об'єктивно і в той же час немає змоги їх покращити у даний момент. Не має змоги, щоб забезпечити гідні умови для проживання переселенців,
— каже голова Житомирської ОДА Сергій Машковський.
Залишається загадкою, які ще потрібні губернатору підстави, аби вплинути негайно на ситуацію. Поки керівництво області пише чергові відписки, люди чекають реальної допомоги. Сподіваємось, вона не забариться.