Може бути низка драматичних змін: політолог пояснив позицію Росії щодо Ізраїлю
Спершу росіяни били себе в груди й доводили буцімто Ізраїль не має права так діяти з Сектором Гази. Втім, після промови Владіміра Путіна про те, що Єрусалим має право захищатися, риторика пропагандистів різко змінилася.
Безглуздою підтримкою ХАМАС росіяни вже зіпсували ставлення пересічних громадян Ізраїлю до Росії. Про це 24 Каналу сказав політолог Валентин Гладких.
Важливо Зеленському відмовили у візиті солідарності до Ізраїлю: у ЗМІ назвали причину
Непослідовна політика
Росіяни побоюються, що Ізраїль може змінити свою позицію щодо російсько-української війни. Адже зараз Єрусалим відсторонено ставиться до війни, яку Росія веде проти України.
Путінська влада розуміє, що цей хаос, який росіяни всюди породжують, може і їх зжерти. Якщо конфлікт між Іраном та Ізраїлем загостриться, то Тегерану буде точно не до того, щоб постачати в Росію дрони чи ракети,
– зазначив політолог.
У разі, якщо на Ізраїль нападе якась інша держава, то це потягне за собою низку драматичних змін. Навряд чи ці зміни будуть перспективним і вигідним для Росії. Те, що у Росії був та є побутовий антисемітизм – очевидні речі й це не новина. Кремль зараз взагалі веде непослідовну зовнішню політику. Росіяни намагаються зберегти хоча б якусь шпаринку в зовнішній світ.
"Вони як неприкаяні. Там Ізраїль, тут ХАМАС, Хезболла, Талібан. Однак у країни-агресора немає ресурсів, щоб на глобальному рівні впливати на процеси, які зараз відбуваються", – підсумував Гладких.
Чому Росія змінила риторику щодо війни в Ізраїлі: дивіться відео
Російський слід у війні між ХАМАС та Ізраїлем
- Росія фінансує та забезпечує зброєю ХАМАС. Стало відомо, що напередодні нападу на Ізраїль палестинські бойовики через криптовалютну біржу отримали понад 90 мільйонів доларів. Діяльність біржі пов'язують з ФСБ.
- Зазначимо, що 11 жовтня російський президент закликав Ізраїль і ХАМАС "мінімізувати або звести до нуля" жертви серед цивільного населення, а 13 жовтня з такими ж закликами виступило російське мзс.
- Попри вторгнення Росії в Україну та співпрацю Москви з Іраном, Ізраїль зберіг відносини з Кремлем. Втім, після нападу ХАМАС, Єрусалим переглянув свою позицію.