Які медіа доступні на окупованих територіях Донбасу та Криму
20 телеканалів та 10 радіостанцій – це українське мовлення, яке доступне на окупованих територіях Донбасу та Криму сьогодні, – стверджують у Міністерстві інформаційної політики.
Після захоплення терористами телевеж у Донецьку та Луганську люди фактично втратили доступ до українського радіо, телебачення, газет. Альтернативою їм стали дві нові вежі на Сході та одна в Херсонській області для Криму.
Читайте також: На Донбасі стартував великий обмін заручниками
Вішак і дві банки з-під пива. Тільки ця диво-конструкція дозволяє одній із донецьких сімей дивитися українські телеканали. Хоча зловити їх вдається небагато - всього чотири. А от російських – близько 30.
Українське мовлення на окупованих територіях доступне здебільшого через супутник. На кабельному телебаченні його зловити майже неможливо. Хоча найближча до окупованих міст телевежа і покриває територію близько 80-ти кілометрів.
Дуже багато значить рельєф. І фактично в одному кінці села може бути сигнал, в іншому - ні. Карта покриття вона ось така. Плюс треба враховувати, що у сепаратистів і росіян є глушилки, вони пересувні,
– зазначив експерт Громадської організації "Детектор медіа" Роман Шутов
Теле- та радіотрансляції в окупації забезпечують дві вежі – у Бахмутівці під Горлівкою та на горі Карачун під Слов'янськом. Разом вони мали б забезпечувати мовлення близько 20 українських телеканалів та 10 радіостанцій. Ще одна вежа є на Чонгарі. Сигнал з неї поширюється на 120 км вглиб Кримського півострова. Кримчанам доступні 5 українських телеканалів і 4 радіостанції.
Якої важливої інформації не повідомляють українські медіа – дивіться у сюжеті.