Які наслідки для Саакашвілі може мати видворення з України
Не з першого разу вийшло затримати і Міхеїла Саакашвілі. Його намагалися затримати та депортувати ще торік восени. Однак – то спіймати не могли, то – відбити у протестувальників.
Не з першого разу вийшло затримати і Саакашвілі. Його намагалися затримати та депортувати ще торік восени. Однак – то спіймати не могли, то – відбити у протестувальників.
Цікавляться правоохоронці не лише Михайлом Саакашвілі. А і його соратниками. Кримінальна справа проти Давида Сакварелідзе. Заборона в'їжджати в Україну Кобі Накопії, якого вважають "фінансистом" Саакашвілі. Депортація охоронців, водія Міхеїла, журналіста Тамаза Шавшишвілі.
Читайте: також: Експерт озвучив наслідки для влади після депортації Саакашвілі
Затримання одного з лідерів партії "Рух нових сил" Северіона Дангадзе. Генпрокуратура звинуватила соратник Міхеїла у співпраці з людьми одіозного олігарха часів Януковича – Сергія Курченка. Начебто Дангадзе вів переговори з Курченком про фінансування протестів у Києві.
Таким чином Порошенко може намагатися усувати політичних конкурентів, припускають експерти. Гарант вже давно активно готується до нових виборів. І його команда запустила не одну дискредитаційну кампанію.
Можливо вона призвела до падіння рівня довіри до опонентів, але це не дало зворотного ефекту для Порошенка. Точно можемо сказати, що Порошенко занадто багато уваги приділяє своїм опонентам і конкурентам,
– сказав політолог Михайло Бесараб.
Однак, ці дії можуть мати і зворотний ефект. І вдарити не лише по репутації Порошенка, але іміджу України загалом, каже керівник центру протидії корупції Віталій Шабунін. Адже Саакашвілі на заході має непогану репутацію.
Сприйняття однозначне. Успішного президента Грузії, який реально зробив реформи в Грузії, це об’єктивний показник, встановлений усіма міжнародними рейтингами, не успішний президент корупціонер переслідує,
– зазначив голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін.
Сам же Саакашвілі політичних амбіцій в Україні не полишає. Його оптимізму, щоправда, поділяють не всі. "Рух нових сил" без Міхеїла має невеликі шанси, кажуть експерти. Підняти партійні рейтинги, можливо, спробують навесні.
Експерти погоджуються, попит на протести серед українців є, адже багато людей не задоволені нинішньою владою. Однак чи будуть українці виходити на вулиці, якими пройшовся маршем Міхеїл, питання залишається відкритим. Та сам Саакашвілі здаватися не збирається.
У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.
10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.
Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.
У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.
5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.