Які шанси має Україна, аби стати членом НАТО

3 липня 2017, 20:06
Читать новость на русском

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій на семінарі Парламентської Асамблеї Північно-Атлантичного Альянсу заявив, що наступним членом НАТО – після Чорногорії – має стати Україна. З цього заходу в Україні розпочався Тиждень НАТО.

Парубій впевнений, що досвід України, яка протистоїть Росії, потрібен НАТО. Відтак, Україна має стати членом Альянсу якнайшвидше. Бажано, наступною після Чорногорії. Та доєдналась до лав організації місяць тому.

Читайте також: Столтенберг їде у Київ говорити про вступ України в НАТО

"Немає необхідності в проміжкових формах, як було з планом дій щодо членства в НАТО. Я вважаю, що наша ціль безпосередньо має бути вступ у НАТО після Чорногорії. Ми повині все робити, щоб до 2020 року привести Україну до стандартів НАТО," – наголосив спікер.

На думку віце-прем'єр-міністерки з питань євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, східні кордони України – де-факто вже є кордонами Євросоюзу і НАТО. Відтак, варто оформити це де-юре. Бо 20 років особливого партнерства з Альянсом від окупації не порятували. Україна взяла увесь удар на себе.

З початку лише 2017 року ми маємо 120 загиблих вояків, 900 поранених, 47 загиблих цивільних. Нам потрібно членство в НАТО, щоб спільно захищати спільні цінності,
– зазначила спікерка.

Представники Альянсу розсипаються в компліментах щодо сміливості українців. Обіцяють співпрацю. Проте тему про майбутнє членство обережно обходять. Зауважують лише на масштабній російській присутності в регіоні.

Британський аналітик інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр впевнений, поки Україна воює з Росією – членом НАТО вона не стане. Мовляв, Альянсу не потрібна конфронтація з Москвою.

Читайте також: У НАТО повідомили про нову загрозу для України від РФ

А в кінці 90-х Альянс сам пропонував Україні членство. Але ми прогавили свій шанс. Тепер це буде нелегко. Проте іншого варіанту в України немає.