Парубій впевнений, що досвід України, яка протистоїть Росії, потрібен НАТО. Відтак, Україна має стати членом Альянсу якнайшвидше. Бажано, наступною після Чорногорії. Та доєдналась до лав організації місяць тому.
Читайте також: Столтенберг їде у Київ говорити про вступ України в НАТО
"Немає необхідності в проміжкових формах, як було з планом дій щодо членства в НАТО. Я вважаю, що наша ціль безпосередньо має бути вступ у НАТО після Чорногорії. Ми повині все робити, щоб до 2020 року привести Україну до стандартів НАТО," – наголосив спікер.
На думку віце-прем'єр-міністерки з питань євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, східні кордони України – де-факто вже є кордонами Євросоюзу і НАТО. Відтак, варто оформити це де-юре. Бо 20 років особливого партнерства з Альянсом від окупації не порятували. Україна взяла увесь удар на себе.
З початку лише 2017 року ми маємо 120 загиблих вояків, 900 поранених, 47 загиблих цивільних. Нам потрібно членство в НАТО, щоб спільно захищати спільні цінності,
– зазначила спікерка.
Представники Альянсу розсипаються в компліментах щодо сміливості українців. Обіцяють співпрацю. Проте тему про майбутнє членство обережно обходять. Зауважують лише на масштабній російській присутності в регіоні.
Британський аналітик інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр впевнений, поки Україна воює з Росією – членом НАТО вона не стане. Мовляв, Альянсу не потрібна конфронтація з Москвою.
Читайте також: У НАТО повідомили про нову загрозу для України від РФ
А в кінці 90-х Альянс сам пропонував Україні членство. Але ми прогавили свій шанс. Тепер це буде нелегко. Проте іншого варіанту в України немає.