Мобілізація в Україні: з якими розладами психіки звільняють від мобілізації
Нещодавно Верховна Рада України продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації. Законодавством передбачені хвороби, які дають право на звільнення від мобілізації.
Згідно зі статтею "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, визначено перелік, який є підставою для винесення рішення ВЛК про непридатність та звільнення від мобілізації. З якими розладами психіки та поведінки не мобілізують під час дії воєнного стану, читайте в матеріалі 24 Каналу.
Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково
З якими розладами психіки не мобілізують
Згідно з чинним законодавством, визначено категорії громадян, які вважаються непридатними до військової служби та виключаються з військового обліку тільки у випадку наявності різко виражених та стійких психічних розладів.
Серед таких розладів вказано:
- усі види деменції;
- розлади психіки, особистості та поведінки внаслідок ураження головного мозку або соматичної хвороби;
- синдром залежності з різкими, стійкими психічними розладами внаслідок вживання психоактивних речовин;
- ендогенні психози з часто повторюваними фазами;
- невротичні стани, пов’язані зі стресом;
- ангіотрофоневроз III-IV стадії;
- різко виражені поведінкові синдроми, розлади особистості та емоцій;
- розлади поведінки та емоцій у підлітковому віці;
- розлади особистості та поведінки у зрілому віці;
- розлади звичок та спонукань, статевої ідентифікації, сексуальні розлади;
- специфічні розлади мовлення та мови, здібностей до навчання, рухової функції тощо;
- глибока та тяжка розумова відсталість.
У випадках, коли психічні розлади є менш вираженими та короткотривалими, особа може бути визнана обмежено придатною і підлягати мобілізації.
Мобілізація в Україні: останні новини
- Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський розповів, що аспіранти, студенти та особи, які доглядатимуть за людьми з інвалідністю, матимуть право на відстрочку.
- Він також зазначив, що комітет продовжує розглядати поправки. Якщо робочий темп буде таким же і далі, то за словами Веніславського, законопроєкт про мобілізацію може бути внесений до Ради вже на наступному тижні.
- Раніше Веніславський також розповів, що жодних розмов про зниження віку, з якого людина може бути призвана на військову службу за мобілізацією нижче 25 років, нема. Він також додав, що зменшення призовного віку з 27 до 25 років точно буде.