Якщо Ердоган доб’ється переговорів від Росії, то вони будуть на умовах України, – політтехнолог
Туреччина неодноразово демонструвала свою особливу позицію у відносинах з Росією. Водночас Україні не потрібно переживати, що так Анкара якимсь чином може підігрувати Кремлю.
Результати турецької дипломатичної активності досі мали більше позитивів для України, ніж негативів. Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.
Зверніть увагу Біль турецького народу – наш біль, – Зеленський про теракт у Стамбулі
Експерт зазначив, що в Україні з пересторогою ставляться до будь-яких можливих розмов про переговори з Росією. Водночас він переконаний, що формат взаємодії Анкари з Москвою інший, який не впливає на національні інтереси Києва.
Туреччина неодноразово заявляла, зокрема в особі Ердогана, що війна може скінчитися лише після повного звільнення території України від військ Росії. Ердоган про це говорив, зокрема, самому Путіну. Тому, коли ми говоримо, що він намагається якимось способом досягти миру, він намагається це зробити на вигідних для нас умовах,
– пояснив політтехнолог.
За його словами, Туреччина може бути "не з Україною" в економічних питаннях, тому що вона "заробляє на Росії", але звільнення Криму від російських військ – "це абсолютна мета Ердогана", як і України.
"Ердоган має великі добрі плани на Крим – зокрема в економічному впливі. Він справді бажає зробити Крим у хорошому сенсі своєю "вотчиною". Тому не треба побоюватися тих переговорів, які пропонує Ердоган. Він поки що досягав домовленостей, які були вкрай вигідними для нас, зокрема щодо "зернової угоди" й про звільнення бійців "Азова", – додав оглядач.
Чи робить щось Туреччина за спиною в України: дивіться відео
На думку аналітика, побоюватися позиції Ердогана щодо Росії немає сенсу, позаяк якщо він доб'ється переговорів від Росії, це означатиме, що переговори будуть "щодо 10 пунктів, які проголосив Зеленський у своїй промові на G20".
"Ці пункти дуже важливо зрозуміти й перечитати, оскільки Зеленський підняв питання, які виходять за межі війни. Він підняв питання, які цікавлять G19 – подальший світоустрій, ядерна та екологічна безпека", – резюмував Шейтельман.
Читайте також Україна – це важлива складова стратегії Туреччини: чому Ердоган не дасть Києву пасти
Вас також може зацікавити – чи готує Ердоган пастку для України: дивіться відео
Фактор Туреччини у війні Росії проти України
- З початку повномасштабного вторгнення Туреччини намагалася бути посередником у відносинах між Україною та Росією. Зокрема за її участі сторони досягнули "зернової угоди" і провели обмін військовополоненими.
- Нещодавно президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган зазначив, що вихід російських військ з Херсона є "позитивним і важливим рішенням".
- Водночас Туреччина запропонувала продовжити термін дії "зернової угоди" ще на рік. Улітку її підписали лише на чотири місяці.
- Голова турецької дослідницької програми в Університеті Вашингтона Сонер Кагаптай вважає, що Туреччина, попри збереження контактів з Росією, є проукраїнською країною, хоча і не займає антиросійську позицію.