ЄС може скласти "чорний" список українських олігархів і заборонити їм в'їзд
Джерело:
Інтерфакс-УкраїнаУ Європейській рахунковій палаті вважають, що Євросоюз може сам розробити список небажаних українських олігархів. Так намагатимуться обмежити їм активність на європейському ринку.
До того ж Євросоюз сам зможе ввести заборону на в'їзд до країн-членів. Так пояснив ЗМІ відповідну рекомендацію звіту Європейської рахункової палати доповідач Юган Партс.
До теми На Заході дивляться з надією і побоюванням, – Умланд про деолігархізацію в Україні
Небажаний список олігархів
Скласти відповідний список конкретних осіб може Європейська рада. Це буде своєрідною моделлю того, як поводитися з цією групою людей, щоб обмежити їхні можливості на європейському ринку. Зокрема йдеться про відмивання грошей
Але будь-яке рішення такого типу передається до Європейської служби зовнішніх дій, де разом із країнами-членами ЄС можуть подумати про те, як заборонити в'їзд до ЄС конкретним особам, які перебувають під великою підозрою,
– пояснив Юган Партс.
Аудитор наголосив, що йдеться не про санкції, просто про обмеження незаконної діяльності. Щодо конкретних імен, кому можуть заборонити в'їзд, Партс відмовчався, зазначивши, що це не робота аудиторів, а усіх осіб знають у ЗМІ.
Він зазначив, що сам звіт, так само як і рекомендації, безпосередньо спрямовані на те, щоб знайти способи, щоб "поліпшити загальне керівництво і політику".
Звіт про боротьбу з корупцією в Україні
Юган Партс відповідав за підготовку звіту Європейської рахункової палати. Він присвячений підтримці реформ в Україні у боротьбі з корупцією на високому рівні. Документ оприлюднили 23 вересня.
У звіті, представленому палатою, мовилося про те, що наразі окремі українці, яких підозрюють у великій корупції, можуть вільно в'їжджати на територію ЄС та користуватися там своїми активами. Натомість аудитори рекомендують запобігти цьому.
До того ж Партс підкреслив, що "корупція в Україні захопила державу". Мовляв, олігархи мають великий вплив на чинну владу, політику, бізнес та ЗМІ.
Деолігархізація і реакція ЄС
- Верховна Рада 23 вересня 2021 року ухвалила в другому читанні законопроєкт про деолігархізацію, який ініціював Володимир Зеленський.
- Він передбачає створення реєстру олігархів.
- Європейська комісія підтримує рішення Володимира Зеленського боротися з впливом олігархів на життя країни.
- Там відзначили необхідність зміцнення запланованих і наявних інституцій – органів, що відповідають за верховенство права, включно із судовою системою, Антимонопольним комітетом, суспільним мовленням та незалежним регулятором преси.