В ЄС розгнівалися через поїздку Орбана до Азербайджану: у чому причина
Джерело:
ЄСПрем'єр Угорщини взяв участь у саміті Організації тюркських держав за участю невизнаного сепаратистського утворення "Північний Кіпр". В Євросоюзі розкритикували витівку Орбана.
Річ у тому, що Євросоюз не визнає "Турецьку Республіку Північного Кіпру" та рішуче виступає проти спроб Організації тюркських держав легітимізувати це сепаратистське утворення турків-кіпріотів як спостерігача. Про це йшлося в заяві глави європейської дипломатії Жозепа Борреля.
Дивіться також Орбан взяв на себе нові функції: як він допомагає Путіну брехати світові
ЄС відмежувався від Орбана
Додає дрів у вогнище скандалу у той факт, що з 1 липня Угорщина почала головувати у Раді ЄС. У Євросоюзі поспішили нагадати, що головування "не передбачає будь-якого зовнішнього представництва Союзу, що є відповідальністю Президента Європейської Ради на рівні глави держави чи уряду та Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки на міністерському рівні".
Боррель уточнив, що Угорщина не отримала жодного мандату від Ради ЄС на розвиток відносин з Організацією тюркських держав. Тому власне "участь прем’єр-міністра Віктора Орбана в неформальному саміті Організації тюркських держав у Шуші 5 – 6 липня відбулася виключно в рамках двосторонніх відносин між Угорщиною та цією організацією", запевнили у ЄС.
Довідка: "Турецька Республіка Північний Кіпр" – утворення на півночі Кіпру, яке розміщене у міжнародно визнаних кордонах Республіки Кіпр. Сепаратистів визнала лише Туреччина.
Організація тюркських держав була створена у 2009 році як міжурядова організація, головною метою якої є сприяння всебічній співпраці між тюркськими державами. Засновниками є Азербайджан, Казахстан, Киргизстан і Туреччина.
Нагадаємо, що негативно європейська спільнота відреагувала на візит Орбана до Москви. Угорський прем'єр у відповідь на хейт відповів, що він "не друг Путіна, а друг миру".