Багато країн ЄС поки не мають бажання йти на додаткові санкції проти Росії, – євродепутат

29 квітня 2021, 18:24
Читать новость на русском

Багато країн-членів Європейського Союзу поки не мають бажання застосовувати додаткові санкції проти Росії. Зокрема, деякі з них мають різні інтереси щодо російської держави.

Депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс заявив, що Росія й надалі втручається у внутрішні справи багатьох країн та приймає різні рішення. Він висловив сподівання, що в ЄС таки повернуться до дискусій щодо нових санкцій проти Росії.

Читайте також ЄС повинен відреагувати, якщо Росія перетне червоні лінії щодо Донбасу, – Боррель

За словами Ауштрявічюса, у ЄС є думка, що Росія відкликала частину своїх військових та поступово зменшує агресивний тон. Він припустив, що Кремль надсилає такі "сигнали" у деякі країни.

Я чую, що велика кількість країн Євросоюзу поки не має бажання йти на додаткові санкції проти Росії,
наголосив євродепутат.

Ауштрявічюс зазначив, що надалі у Євросоюзі почують ще "багато цікавого" про Росію й тоді вже буде достатньо ініціативи з боку інших країн щодо введення нових санкцій.

До теми Слідом за Німеччиною: канцлер Австрії виступив проти нових санкцій проти Росії

За словами євродепутата, найкращим способом стримувати агресію Кремля є саме запровадження нових санкцій. Він припустив, що в майбутньому це буде неминучим кроком.

Багато країн ЄС поки не мають бажання йти на додаткові санкції проти Росії: дивіться відео

Санкції ЄС проти Росії: коротко

  • У березні 2021 року Європейський Союз запровадив санкції щодо російських посадовців через отруєння опозиціонера Олексія Навального.
  • Згодом у ЄС також продовжили дію санкцій щодо росіян, юридичних осіб та сепаратистів, яких підтримує Кремль.
  • Найбільша фракція Європарламенту у квітні виступила за відключення Росії від платіжної системи SWIFT.
  • Європарламент 29 квітня прийняв резолюцію, згідно з якою ЄС повинен буде негайно відключити Росію від системи SWIFT, а також зупинити імпорт російської нафти та газу у разі військового наступу на Україну.