У ЄС сумніваються, що КСУ враховує євроатлантичний курс України
КСУ має враховувати конституційні положення про незмінність євроатлантичного курсу України. Однак у Євросоюзі сумніваються, що рішення про скасування антикорупційної реформи судді прийняли з дотриманням цієї вимоги.
Боротьба з корупцією є центральною складовою на шляху України до ЄС. Про це пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
Зверніть увагу КСУ не ухвалив рішення щодо тлумачення норм Конституції про землю: що далі
Боротьба з корупцією є центральною складовою в прагненнях України наблизитися до Європейського Союзу і виконати конституційне завдання незворотності євроатлантичного курсу. Це конституційне завдання має враховувати у своїх рішеннях і Конституційний Суд,
– наголосила Фельдгузен.
Однак, за словами дипломатки, є сумніви, що КСУ дотримався цієї умови при ухваленні рішення щодо електронних декларацій. На думку Фельдгузен, деякі судді також мали конфлікт інтересів.
"Тому у мене також виникає запитання, чи може Конституційний Суд у своєму нинішньому складі діяти відповідно до своїх конституційних завдань", – зауважила пані посол.
Фельдгузен наголосила, що спостерігає за скандалом навколо КСУ з "дедалі більшим занепокоєнням".
Скандал з КСУ: деталі
- 27 жовтня КСУ скасував антикорупційну реформу. Українські можновладці отримали зелене світло щодо брехні у власних деклараціях.
- Євродепутатка Віола фон Крамон-Таубадель заявила, що вбачає у цьому рішенні вплив інтересів олігархів та Кремля
- 30 жовтня українці вийшли на масову акцію протесту. Під будівлею суду вони палили фаєра, а також кидали димові шашки.
- 2 листопада Антикорупційний суд України закрив першу справу про брехню у декларації.