Євроазійський економічний союз мають створювати інтелектуали, а не "газовики"
Співдружність незалежних держав після 20 років існування практично "почила в Бозі", але Україні пропонують інший формат відносин.
На неї вже чекають Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан та Росія.
“Світовий ринок поділений між транснаціональними конгломератами, тільки інтеграція може врятувати, в хорошому значенні слова, пострадянські республіки. Звичайно, ми не будемо приховувати, входження України – це придало б неймовірну вагу”, - каже радник Президента Республіки Казахстан Єрмухамет Єртисбаєв.
“Ми втомилися від невдач інтеграції. Нам хоча б маленький успіх для того, щоби був ефект дуже серйозний, демонстраційний”, - каже заступник директора з наукової роботи Інституту економіки РАН Світлана Глінкіна.
Нагадаємо, 20 років тому у Біловезькій пущі було офіційно оголошено про розпад Союзу радянських соціалістичних республік. В той же день три президенти створили Співдружність незалежних держав, який, однак, не можна назвати ефективним об`єднанням.
Втім, чи потрібен Україні Євроазійський союз, який нині пропонує експортувати нетехнологічні товари машинобудування чи важкої промисловості, - вітчизняні експерти сумніваються.
“Не з металургії створювали єдину Європу, Європу створював Антоніоні, Сартр, Хайдегер. Тому що, на мій погляд, інтелектуали можуть створювати концепцію союзу, і вони можуть давати доручення газовикам та металургам, чим наповнювати цю концепцію. Але не можуть створювати металурги концепцію союзу, і давати доручення інтелектуалам, чим займатися після створення цієї концепції”, - каже політолог Дмитро Видрін.
В Україні, нагадаємо, була спроба широко розрекламувати ЄврАзЕС. Втім, невдала - трансляцію проморолику про переваги вступу до цієї організації на луганському телебаченні припинили.