Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС
Джерело:
твітер ЄврокомісіїУкраїна продовжує наближуватись до можливості стати кандидатом у члени ЄС. Принаймні в Єврокомісії рекомендували надати такий статус нашій державі.
Відповідне рішення озвучила президента Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона підкреслила, що Україні рекомендують надати статус кандидата в члени Євросоюзу.
Читайте також Позитивне хвилювання, – посол ЄС напередодні висновків щодо заявки України на членство
Україна продемонструвала прагнення стати членом ЄС
Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні буде проведено низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення країни та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами,
– сказала Урсула фон дер Ляєн.
Вона підкреслила, що наша держава вже імплементувала понад половину правил, норм і стандартів Європи. Якщо бути точнішими, то мовиться про 70%!
Але Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що на нашу державу очікує ще чимало роботи. Мовиться про досягнення верховенства права, боротьбу з олігархами та корупцією. Крім того, необхідно буде сприяти досягненню основоположних прав людини.
Українці готові вмирати за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони жили з нами європейською мрією,
– підкреслила Урсула фон дер Ляєн.
Водночас нашій державі вже надали план дій. Його необхідно виконати для того, щоб Україна мала можливість вести перемовини щодо вступу до Євросоюзу.
В Офісі Президента вже відреагували на рішення
Глава Офісу Президента Андрій Єрмак висловився стосовно рекомендації надати Україні кандидатство на члени ЄС. Він детальніше розповів, які саме завдання необхідно нашій державі виконати, щоб зробити наступні кроки. Мовиться про:
- Необхідність ухвалити, а також впровадити законодавство про процедуру добору суддів Конституційного Суду України. Ця задача включає попередній відбір, який повинен відбуватись на оцінці доброчесності та професійних навичок суддів. Ці критерії визначені Венеціанською комісією;
- Необхідно буде завершити перевірку доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції. Те ж стосується відбору кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
- Крім того, Україна повинна посилити боротьбу з корупцією. Зокрема, це стосується вищого рівня. Також необхідно буде завершити відбір і призначити нового керівника НАБУ та прокурора САП;
- Наша держава також повинна відповідати законодавству з боротьби з відмиванням грошей. Мовиться про стандарти, запроваджені Групою з фінансових заходів (FATF);
- Необхідно також ухвалити комплексний стратегічний план з реформації правоохоронного сектору;
- В Україні повинен запрацювати "антиолігархічний" закон;
- Законодавство про ЗМІ має відповідати європейському аудіовізуальному законодавству;
- Слід завершити реформу законодавчої бази, яка стосується національних меншин. Над нею зараз працюють згідно з рекомендаціями, наданими Венеціанською комісією. Після цього необхідно буде розробити механізми, які дозволять її впровадити.
Наша задача – зробити все максимально швидко. Працюємо. Україна буде в ЄС,
– підкреслив Єрмак.
Залишилось дочекатись 23 – 24 червня. Тоді під час саміту ЄС лідери країн, які входять до союзу, повинні ухвалити відповідне рішення. Якщо воно буде позитивним, то наша держава отримає статус кандидата на членство в ЄС і продовжить свій рух вперед.
Варте уваги – Франція підтримала надання Україні статусу кандидата у члени ЄС: дивіться відео