Юрист пояснила, про що свідчить заборона українського прапору в Криму

12 березня 2015, 14:01
Читать новость на русском

Залізничний районний суд Сімферополя засудив одного з учасників акції до дня народження Тараса Шевченка Вільдара Шукурджієва до 40 годин громадських робіт.

Суд визнав активіста винним у використанні забороненої символіки, не зазначеної у заявці на проведення мітингу (він тримав у руках прапор України). Засідання тривало кілька годин, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Журналістів до зали не пустили.

"Оскаржувати рішення суду я не буду. Суддя, насправді, призначила максимально м'яке покарання з можливих", — сказав Шукурджіев.

Як пояснила сайту "24" кандидат юридичних наук, адвокат Ганна Маляр, з правової точки зору, факт визнання українського прапору забороненою символікою — це ознака імперської держави.

Це не більше ніж імперська політика, спрямована на національну уніфікацію. Стирання національних кордонів зміцнює імперію. Це можна трактувати як спосіб зміцнення російської влади на території Криму. Але якщо ми вийдемо за межі Росії і поговоримо про світові досягнення, такі як фундаментальні права людини (до яких належить і право на національну самоідентифікацію), то це, звичайно, порушення прав представників інших національностей, які проживають в Криму,
— сказала юрист.

За словами юриста, Україна повинна до того моменту, як Крим повернеться під її контроль, з подібними фактами та їх доказами звертатися до міжнародних інстанцій. При чому не лише до судових, а до будь-яких міжнародних організацій, які займаються правами людини.

В першу чергу, йдеться про ООН, оскільки Росія також підписувала міжнародну конвенцію, і брала на себе зобов'язання з дотримання фундаментальних права людини. "Є два рівні права: право всередині держави, ті відносини, яке вона саме встановлює і їй ніхто не вправі диктувати, якими вони будуть. А є фундаментальні права людини. Наприклад, право говорити рідною мовою. Росія підписала і ратифікувала цю конвенцію. Так що, в першу чергу, необхідно продемонструвати, що Росія системно порушує взяті на себе зобов'язання", — зазначила юрист.

Нагадаємо, Леонід Кузьмін, Вільдар Шукурджіев та Олександр Кравченко були затримані 9 березня після акції в парку Гагаріна в Сімферополі з нагоди 201-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. Формально їх звинуватили в порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування(п. 2 ст. 20) Кодексу про адміністративні правопорушення РФ.