За Лукашенка "топлять" одиниці: журналіст з України описав ситуацію на вулицях Мінська

12 серпня 2020, 18:53
Читать новость на русском

У Білорусі тривають протести, вони зосередилия здебільшого в спальних районах Мінська та інших міст, оскільки влада блокує центр, адміністративні будівлі та зупиняє транспорт.

Український журналіст Костянтин Рєуцький, який зараз перебуває у білоруській столиці, вражений тим, що відбувається. Про це він розповів у прямому ефірі 24 каналу.

Актуально Білоруси протестують четвертий день: у Гродно та Мінську почалися затримання – фото, відео

Рєуцький підкреслив, що був кілька разів у столиці Білорусі, проте такий народний підйом бачить там вперше. Спілкуючись з людьми на вулицях, він бачив майже 100% підтримки учасникам акцій протесту.

Вони кажуть: досить, не можна більше так жити, країні потрібні зміни. Тих, хто намагається вступати у суперечки та "топити" за Лукашенка, одиниці. Вони одразу ж тонуть в осуді більшості,
– наголосив журналіст.

Й додав: зараз у Мінську панує атмосфера єднання. "За моїми враженнями, 80% білорусів активно виступають проти Лукашенка. В день виборів вони по кілька годин стояли у чергах, аби віддати голос. А зараз хочуть захистити його", – пояснив він.

Важливо! Через кілька годин після того, як 24 канал спілкувався з Рєуцьким, його та ще одного українця жорстко затримали силовики в Мінську. Деталі – за посиланням.

Протести в Білорусі: що відомо

  • 9 серпня, після оголошення результатів виборів президента Білорусі, сотні активістів вийшли на мирні акції протесту в містах країни.
  • Білоруси вважають, що офіційні результати голосування – сфальсифіковані. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світло-шумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Напередодні правоохоронці перейшли до жорсткішої тактики та безпрецедентних дій. Їхньою мішенню стали водії, журналісти і навіть прості перехожі. У тамтешньому МВС підтвердили й застосування вогнепальної зброї.
  • Відомо про одного загиблого, щонайменше 1,5 тисячі постраждалих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали.