За передачу Україні новітньої зброї – 80% норвежців, – Стефанчук зустрівся з главою Стортингу
Джерело:
Верховна РадаСпікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що понад 80% норвежців підтримують передачу Україні новітньої зброї. Про це він розповів після зустрічі зі спікером парламенту Норвегії Масудом Гарахані.
Під час зустрічі Руслан Стефанчук і Масуд Гарахані обговорили важливі питання, які стосуються України. Мовиться, зокрема, про військові допомогу.
Читайте також Росія забула все, що було важливим для переможців у Другій світовій, – звернення Зеленського
Україні надзвичайно необхідна зброя
Руслан Стефанчук під час спільного брифінгу наголосив, що Україні необхідні протикорабельні та протиповітряні системи. Також наша країна потребує фінансової допомоги та підтримки у відбудові руйнувань, завданих Росією.
Спікер Верховної Ради додав, що понад 80% норвежців підтримують передачу Україні новітньої зброї. І щойно відповідне рішення ухвалять, наша держава буде значно ближчою до перемоги.
Він також підкреслив на важливості припинення торговельно-економічних відносин з Росією. На думку Стефанчука, це має бути своєрідним стоп-краном у війні, яку розв'язала країна-агресорка.
Глава Стортингу зазначив, що до парламенту Норвегії глави інших держав зверталися двічі, а Володимир Зеленський – третій, хто це зробив. Тож це справді історична подія. Масуд Гарахані зауважив, що першим був Вінстон Черчилль у 1948 році. Він тоді наголошував на тому, що Європа має зрозуміти, що світова війна не повинна повторитися.
Спікер парламенту Норвегії під час візиту до України заїхав до Бучі. І те, що він там побачив, справило глибоке враження на нього та його команду. Адже очільник не з розповідей знає, що таке історія. Він у 5-річному віці переїхав з Ірану до Норвегії.
Ви повинні перемогти війну. Адже це справа майбутнього України, справа майбутнього Європи,
– підкреслив він.
Коротко про візит Масуда Гарахані до України
- Про візит до України глави Стортингу Масуда Гарахані повідомив президент України Володимир Зеленський. З главою нашої держави він обговорив збільшення безпекової підтримки, а також ще жорсткіші санкції проти країни-агресорки.
- Гарахані спочатку вшанував загиблих у Другій світовій війні та російсько-українській війні. Він спільно з Русланом Стефанчуком поклали квіти до могили Невідомого солдата, а також Стіни Пам'яті.
- Після цього Гарахані зустрівся з Денисом Шмигалем. Прем'єр-міністр підкреслив на тому, що надзвичайно необхідно розблокувати морські порти. Це дозволить експортувати продовольство до тих держав, в яких цього гостро потребують.
Варте уваги – Зеленський і Трюдо спільно взяли участь у відеоконференції G7: дивіться відео