За оптимістичним сценарієм ДБР запрацює у 2019 році, – громадський активіст
У влади є політично залежне НАЗК, тому використовувати нову структуру – Державне бюро розслідувань – у політичних цілях буде не далекоглядним кроком.
Таку думку у коментарі сайту "24" висловив виконавчий директор "Transparency International Ukraine" Ярослав Юрчишин.
Все залежить від рівня конкуренції на президентських і парламентських виборах. Недалекоглядним було б використовування ДБР, до якого буде певний рівень довіри як до новоствореного органу, у політичних цілях,
– запевняє Юричишин.
Читайте також: Новообраний голова ДБР: чиїм ставлеником є Роман Труба
Він нагадав, що про обрання керівника ДБР Романа Трубу було відомо до оголошення результатів конкурсу, а його заступників пов’язують з конкретними групами впливу.
Тому Громадська Рада при цьому органі, проведення аудитів та інші механізми контролю зіштовхнуться з серйозними проблемами, бо люди зі старої системи не уявляють, як працювати у партнерстві з громадськістю,
– вважає Юрчишин.
За його словами, привабливість ДБР полягає у тому, що вони розслідують діяльність правоохоронців, у тому числі і НАБУ. Тому політичні еліти, які досягли такого рівня закритості конкурсу на обрання голови, зацікавлені використовувати ДБР у протистояннях.
Зважаючи на швидкість формування органу, оптимістичним сценарієм буде, якщо справжній початок роботи почнеться у 2019 році, вважає Юрчишин.
Нагадаємо, конкурсна комісія вирішила призначити на посаду директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу. Згодом стало відомо, що Труба підтримував у суді в якості прокурора звинувачення проти євромайданівців у 2014 році.