Роман Труба набрав найбільше голосів комісії з обрання голови Державного бюро розслідувань. За його кандидатуру проголосувало 9 членів конкурсної комісії, з 11 загалом.

Читайте також: Скільки заробляє голова Державного бюро розслідувань: відомі дані з декларації

Роман Труба кілька років працював прокурором Пустомитівського району Львівської області. Зі Львова до Києва його перевів після перемоги Майдану земляк і тодішній виконувач обов'язків генпрокурора Олег Махніцький. Труба очолював управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ під керівництвом Віталія Яреми. Після відставки Яреми його понизили на посаді, і незабаром він покинув Генпрокуратуру. На початку 2017-ого Труба очолював департамент в юридичній компанії "Сектор права".

Це чистої води мерзотник, який у 2013 році відкривав кримінальні провадження проти майданівців. В мене є факти, є ухвали суддів. Я думаю, що це протекція самого Махніцького, хоча де-юре він не у владі. Я теж шокований цією новиною,
– заявив правозахисник Андрій Петришин.

В грудні 2013 року Труба вів справи львівських активістів Євромайдану. За акцію підтримки столичної акції обвинувач просив для євромайданівців запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

"У грудні 13-го року я був присутній у пустомитівському суді, де пан Труба клопотав, аби мені обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Пов'язана ця справа була з молоддю, яка їхала на Євромайдан зі Львова до столиці. І їх всіляко блокували у місті, а кінцево були автобуси зупинені на трасі поблизу Львова та вчинені злочинні дії працівниками правоохоронних органів, а саме ліквідовані номерні знаки, перекрита дорога та інші обставини", – розповів активіст Євромайдану Андрій Шевців.

Читайте також: Чому "Укроборонпром" уклав мільйонний контракт із компанією, зареєстрованою у звичайній квартирі

На думку експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олександра Лємєнова, рекомендовані Роман Труба та його заступниця Ольга Варченко – ставленики "Народного фронту" та БПП.

"Дев'ять членів комісії презентували фактично дві політичні сили. Це "Блок Петра Порошенка" та "Народний Фронт", що між собою півтора року не могли узгодити, хто все ж таки очолить даний орган правопорядку. Зрештою, ми отримали результати цієї домовленості. "Темна конячка" очолила цей орган. Має очолити. Його фактично ще не призначили, це має зробити президент. Але ситуація не дуже позитивна, я б сказав навіть, вона може перевернутися та стати негативною. І ми побачимо абсолютно політично вмотивовані рішення нового керівництва і співробітників", – вважає експерт.

Обрали і заступників керівника Державного бюро розслідувань. Першою заступницею стала прокурорка ГПУ Ольга Варченко, а другим заступником обрали екс-прокурора Києва Олександра Буряка.

Ольга Варченко обрана заступницею керівника ДБР. Працювати в органах прокуратури почала в 2002 році після закінчення університету. І одразу на посаді помічниці прокурора Дарницького району. У ГПУ Варченко з лютого 2016 року, а з червня 2016 року вже очолює управління процесуального керівництва підтримання державного обвинувачення в суді. У 2017 році Президент України нагородив Ольгу Варченко званням "Заслуженого юриста України".

Читайте також: В мережі запустили потужний антикорупційний проект для перевірки е-декларацій

Олександр Буряк обраний заступником керівника ДБР. Він працює в органах прокуратури з 1998 року. Обіймав посади заступника прокурора Сумської області та заступника прокурора Дарницького району Києва.

Тепер ці кандидатури спочатку має затвердити прем’єр-міністр, а потім президент. Та, вочевидь, вчасно бюро не запрацює, бо, крім керівного складу, потрібно обрати штат, а це півтори тисячі осіб.