За воєнний стан у лютому 2014 року виступав не лише Турчинов, — ЗМІ
Низка учасників засідання Ради національної безпеки та оборони, яке відбулось 28 лютого 2014 року після початку захоплення адміністративних будівель у Криму, також виступила за введення воєнного стану, однак їхні слова виключили із стенограми, опублікованої цього тижня.
Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня" пише Валентина Самар.
Зокрема, із стенограми було вилучено слова першого заступника генерального прокурора України Миколи Голомші.
Я говорив про те, що треба для початку ввести надзвичайний стан, а потім і воєнний. Я говорив, що військовослужбовців з Криму треба терміново передислокувати на Захід країни, а туди направити солдат із Заходу. Пропонував, зокрема, кинути клич добровольцям з Майдану, бо чинник присутності в Криму проукраїнських людей надзвичайно важливий,
— розповів Голомша.
Крім того, як зазначає Самар, екс-начальник Генштабу ЗСУ генерал Володимир Замана у своїх попередніх інтерв'ю також говорив, що виступав за воєнний стан на цьому засіданні.
"Я почекав, поки всі виступлять. А потім підняв руку і сказав, що армія поки не перейшла повністю на контрактну службу, бо нам дійсно потрібна мобілізація, щоб доукомплектувати частини", — розповів Замана свого часу в інтерв'ю виданню "Гордон".
Загалом, на думку автора статті, кінцева мета публікації стенограми — підняти публічну вагу Турчинова до рівня, який дозволить поборотись за крісло прем'єра або для того, щоб очолити партію "Народний фронт" і підняти її рейтинг у суспільстві.
До слова, Служба безпеки України обіцяє з’ясувати, в якому статусі перебувала Юлія Тимошенко на засіданні РНБО України 28 лютого 2014 року.