Про це йдеться у стенограмі засідання РНБО, яку було оприлюдено у понеділок на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони в понеділок в Києві. Частину стенограми на своїй сторінці у Facebook опублікував народний депутат Андрій Тетерук.

Згідно з документом, на засіданні РНБО відбулась словесна перепалка між Турчиновим, який на той час був головою Верховної Ради та в.о. Президента України, та лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко, яка також була присутня на засіданні. Вона закликала ні в якому разі не вводити воєнний стан в країні.

"Ми повинні сьогодні благати все міжнародне співтовариство стати на захист України. Це наша єдина надія. Жоден танк не повинен виїхати з казарми, жоден солдат не повинен підняти зброю, тому що це буде означати програш. Ніякого воєнного стану і активізації наших військ!", — наводяться слова Тимошенко в стенограмі.

Як випливає зі стенограми засідання, лідер "Батьківщини" пропонувала запросити лідерів європейських країн на мирний саміт у Київ або Крим.

"Повинні всі разом писати звернення в ООН, в НАТО, в США за миротворчими військами. Задіяти всі дипломатичні зв'язки", — наполягала Тимошенко.

Валентин Наливайченко, який на той час очолював Службу безпеки України, також переконував, що Захід просив не починати активних військових дій.

"Інформація, яка надходить по нашим каналам, повністю підтверджує готовність Росії до введення військ, які концентруються уздовж нашого кордону. І американці, і німці — всі в один голос просять не починати будь-які активні дії, тому що за даними їх розвідок Путін використовує це для початку широкомасштабного сухопутного вторгнення".

У свою чергу сам Турчинов наполягав на повній мобілізації та перекиданні військ на південь та схід, однак не знайшов підтримки.

"Хто "за"? Ясно. "За" — один Турчинов. Це означає, що рішення не прийнято", — йдеться в стенограмі.