За якою схемою нардеп від БПП допомогла мільярдеру Косюку стати ще багатшим
Голова комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики, народна депутатка від "Блоку Петра Порошенка" Ніна Южаніна забула, що попросила колег відхилити обмеження дотацій "в одні руки" для агрохолдингів.
Про це пише Bihus.info.
"Мені здається, ми залишили правку про обмеження в 150 мільйонів на одного сільськогосподарського виробника. Я вважала, що ці обмеження є. Ну це було найголовнішим", – запевнила Ніна Южаніна.
Читайте також: Журналісти отримали погрози від представників Віктора Медведчука
Насправді на цей рік обмеження зняли саме з подачі пані Южаніної. Перед голосуванням за цьогорічний бюджет на засіданні комітету податкової і митної політики, який вона очолює, 19 грудня 2016 року депутат "Народного фронту" Олег Кришин запропонував обмежити суму дотацій для сільгоспвиробників до 150 мільйонів гривень для одного підприємства. Відповідну пропозицію підтримали депутати.
Однак наступного дня голова комітету Ніна Южаніна попросила колег повернутися до правки і відхилити її. Окрім присутніх на комітеті, це підтверджує стенограма засідання комітету від 20 грудня 2016 року.
Якщо ми їх зараз обмежимо, вони зроблять все так, що вони і не заплатять (дотація прив’язана до сплаченого компаніями ПДВ – 24). Тому обмеження не зіграє ніякої ролі. Таким чином я прошу повернутися до 125 правки. Будь ласка, автор Кришин, самі озвучте, щоб ми могли далі рухатися,
– зазначені в стенограмі слова головуючої, тобто Ніни Южаніної.
У результаті обмеження скасували.
Після інтерв’ю Ніни Южаніної для програми "Гра слів", у якому журналістка нагадала про стенограму, з сайту комітету податкової і митної політики ВРУ були видалені стенограми засідань за 19-20 грудня. Однак у журналістів програми збереглися скріншоти.
Скріншоти стенограми
Скріншоти стенограми
Обмеження агродотацій в одні руки мало б запрацювати з 2018-го. Але його вже зараз успішно намагаються скасувати. Над цим працює ціла група народних обранців. Серед них колишній співробітник "Миронівського Хлібопродукту" Юрія Косюка Микола Кучер. І Олександр Бакуменко, екс-голова "Союзу птахівників", який фінансується, зокрема, холдингом Косюка. Депутати вже внесли поправку, якою скасовують це обмеження в проект бюджету-2018.
Люди вже забули, що яйце колись було дефіцитом, а щодо м'яса птиці, то ми їли тільки заморожені стегенця, а зараз 40 видів продукції. Я хочу, щоб так далі все і було, і далі розвивалося,
– пояснив народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Бакуменко телепрограмі "Гра слів".
Через відсутність обмежень в отриманні бюджетних дотацій холдинг МХП Юрія Косюка вже отримав за неповний 2017 рік майже 1 мільярд гривень з бюджету. З липня по вересень 2014 року Косюк працював першим заступником Адміністрації президента Петра Порошенка і є одним із шести українців, які входять до світового списку мільярдерів від Forbes.
Повний випуск програми "Гра слів" дивіться тут.