Задля безпеки проведення Євро-2012 закордонні компанії готові надати допомогу українським колегам

6 квітня 2010, 21:10

Непередбачувана політична ситуація, швидкий розвиток інфраструктури, яка через непродумані кроки виявляється неякісною, недостатній рівень довідкових служб та замала кількість розпізнавальних знаків - головні ризики, що можуть завадити проведенню Євро-2012 в Україні.

Їх визначили у Федеральному правоохоронному навчальному центрі Міністерства внутрішньої безпеки США і вирішили допомогти українським колегами - організували відповідні семінари.
Кевін Маккарті (старший викладач ФЛЕТС): “Під час проведення Євро-2012 доведеться мати справу з великою кількістю країн і здійснювати відповідну координацію, до того ж сотні тисяч людей будуть пересуватись між містами в яких проходитиме чемпіонат, тому ми будемо акцентувати увагу на тому, щоб правоохоронці виконували свої функції належним чином при цьому співпрацюючи з колегами з-за кордону”.
Маркіян Лубківський (керівник місцевого організаційного комітету Євро-2012): “Коли мова йде про взаємодію про можливі форми взаємодії, то це не лише консультації - це і безпосередня участь зарубіжних компаній у забезпеченні безпеки під час Євро-2012. Такий був досвід попередніх футбольних першостей і європейських і світових”.
Тим часом деякі експерти серед потенційних загроз проведення футбольної європершості називають і тероризм. Мовляв, суспільний резонанс та велика концентрація людей можуть спровокувати екстремістів. Щоправда, кажуть, загроза терактів в Україні значно нижча, ніж у Росії чи Європі. Та збільшення міграційних потоків з теророгенних територій - Іраку, Афганістану, Пакистану - може, зрештою, мати негативні наслідки. Втім, крім зовнішніх викликів є і внутрішні проблеми.
Олександр Дичек (президент ГО "Міжнародне антитерористичне єдинство"): “До внутрішніх факторів терогенності ми відносимо соціально-економічний фактор, розподіл населення за рівнем доходів, слабка корумпована судова система, не працюючий парламент, спроби зіштовхнути Захід та Схід України, розігрування кримсько-татарської карти”.
Вікторія Корсун (системний психолог): “Це помста не тільки особиста – за втрачених близьких, але і історична психологія, коли цілий народ був якимсь чином пригноблений, обмежений, з точки зору влади, від владних структур і зараз таким чином мститься”.
За останній рік, за даними громадських організацій, на території України було зафіксовано півтори сотні проявів терористичного характеру, затримано близько десятка членів терористичних угрупувань та відкрито понад 3 сотні кримінальних справ за фактами незаконного обігу зброї та вибухівки.