Захищають кожен сантиметр країни: як діє і чим живе підрозділ прикордонників у складі ООС
У Держприкордонслужбі показали історії прикордонників, які зараз боронять нашу країну. Кожен із них поділився власним досвідом, адже зібрались люди абсолютно різних професій та віку.
Прикордонники зараз мешкають у лісовому таборі, який назвали "Ластівка". За однією з версій, така назва нагадує дитинство та канікули.
"Ластівка" – це вільна птиця. І ми хочемо вільно жити у вільній країні", – розповів свою версію прикордонник з позивним "Леонідович".
Читайте також Злякалися відплати: кадиров вимагає ППО в горах чечні, а в москві раптово перевірять сирени
Все в таборі прикордонники зробили власноруч. Є тут і своя "криївка", і зона відпочинку. А також криниця, яку вони викопали з допомогою волонтерів. Її глибина – 18 метрів.
Мобілізовані з бойовим досвідом
Бойовий стрижень підрозділу – мобілізовані із запасу офіцери-прикордонники. Серед них – "Лєший", який служив в Ізмаїльському прикордонному загоні до квітня 2021 року. Після цього працював на СТО, яка займалася автомобілями для змагань по бездоріжжю. Його навички пригодилися і тут. Так, на одному із позашляховиків встановлено кулемет ДШКМ калібром 12,7 міліметра, яким можна пробивати броню.
Такі ідеї покращення автомобілів народжуються в голові "Будьонного". Він за фахом інженер-автомобіліст, а свій позивний отримав ще у 2014 році. Також у нього за плечима 26 років прикордонної служби.
Від мирного життя – до військової служби
Але є й ті, які не мали бойового досвіду до початку війни у 2022 році. 23-річний Богдан із позивним "Кучерявий" лише закінчив ВНЗ за фахом "Будівництво та архітектура". А тепер відповідальний за керування дроном.
Директор з кіновиробництва в мирному житті був "Маестро". Після початку війни він "зробив простий крок" – 6 травня, коли пішов у територіальний центр комплектування. Тож тепер його "найкращі друзі" – це лопата та ручний кулемет Калашникова.
Більше про те, як живуть прикордонник – дивіться у відео