З'явилась політична воля, – "слуга народу" про закон щодо врегулювання лобізму
З моменту незалежності України майже кожне скликання Верховної Ради пропонувало правове регулювання лобізму в Україні. Нарешті у 2021 році з'явилась політична воля, аби ухвалити такий законопроєкт.
Про це заявила нардепка від "Слуги народу" Олена Мошенець. Вона вірить, що нардепи підтримають майбутній законопроєкт про лобізм.
До теми Потрібен закон про лобізм, – Разумков пояснив, як варто доповнити закон про олігархів
"Зараз склався історичний момент, коли в контексті деолігархізації та великих реформ є значний шанс нарешті ухвалити цей закон", – сказала вона.
Мошенець вважає, що депутати готові це зробити. Доказом цього стало ухвалення законопроєкту про деолігархізацію у першому читанні.
Було чітко заявлено, що є політична воля щодо реалізації цих положень. Це буде складно, але на часі закон, який регулюватиме діяльність лобістських структур,
– запевнила Мошенець.
Цей документ має доповнювати закон про деолігархізацію, якщо той ухвалять у другому читанні.
Довідка. Верховна Рада 1 липня підтримала законопроєкт про деолігархізацію у першому читанні. Зеленський заявив, що тепер олігархи – в минулому.Як регулюватимуть лобізм
Мошенець назвала головні моменти, які, найімовірніше, зміняться.
- Мотивуватимуть створення ринку у такий спосіб, щоб тіньова частина стала зрозумілою.
- Зроблять відкритими, прозорими та доступними кожному контакти осіб, які мають звітувати про свою діяльність.
- Лобістський реєстр має вести Національне агентство з питань запобігання корупції. Нардепка зазначила, що це структура, яка довела не лише фаховість, але й незалежність та відкритість.
Мошенець розповіла про врегулювання лобізму в Україні: дивіться відео
Довідка. Лобізм – це легальний або нелегальний вплив на представників державної влади. У такий спосіб певні особи закріплюють власні інтереси або інтереси клієнтів в управлінських рішеннях.