Після успішного голосування Ради, президент подякував нардепам за підтримку. Відповідний пост він написав у своїх соцмережах.

Нагадаємо Рада попередньо підтримала законопроєкт про олігархів

"Олігархи мають стати бізнесменами"

Зеленський наголосив: цей законопроєкт залишає олігархів у минулому, а майбутнє – чесна гра бізнесменів та однакові правила.

Олігархи – це минуле. Всі вони мають стати просто великими бізнесменами. Нам потрібні прозорі економічні відносини та рівні правила гри для всіх,
– написав Зеленський.

Володимир Зеленський подав до Верховної Ради документ 2 червня і позначив його як невідкладний. Відтак через місяць нардепи його розглянули.

Нардепи підтримали ініціативу Володимира Зеленського 275 голосами. "За" голосувала його політсила "Слуга народу", групи "За майбутнє", "Довіра" і декілька позафракційних депутатів.

Ініціатива законопроєкту про олігархів: головне

  • Після одного із засідань РНБО, на якому ухвалили черговий пакет санкцій, Володимир Зеленський ініціював розробку закону про олігархів.
  • Він наголосив, що в олігархів буде вибір: потрапити під санкції або припинити незаконну діяльність.
  • Думку президента підтримав і секретар РНБО Олексій Данілов. Він зазначив, що олігархи "мають дуже великий вплив на економіку, внутрішньополітичні та зовнішньополітичні процеси".
  • Згодом Рада нацбезпеки зазначила, що в Україні є щонайменше 13 олігархів.