Закон про реінтеграцію знімає відповідальність з влади, – дипломат
Голосування за закони по реінтеграції Донбасу – політична інтрига Петра Порошенка. Президенту треба було задовольнити патріотів, щоб вони отримали згадку про країну-агресора і зовнішню агресію. І водночас – задовольнити Росію і країни Заходу, підтвердивши курс на виконання Мінських домовленостей.
Таку думку сайту "24" висловив голова правління "Майдану Закордонних Справ" Богдан Яременко.
На переконання експерта, в плані введення України в правове поле з визначенням війни закон не розставляє остаточно крапки над "і".
Назвавши когось агресором і заявивши, що ми відбиваємо зовнішню агресію, треба виконувати законодавство. Зокрема, закон про оборону, який зобов’язує вводити воєнний стан, формувати ставку Верховного командуючого. Всього цього в законі про реінтеграцію немає. Тому цей документ традиційно в дусі української влади. Такі собі гібридні підходи, які знімають з неї відповідальність і перекладають на когось іншого. В даному випадку на парламент і ЗСУ,
– вважає Яременко.
Продовження дії на рік закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", зазначає дипломат, носить характер буйного ідіотизму.
"Це не законодавчий, а політичний акт, який спрямований на те, щоб імітувати виконання Мінських домовленостей. Закон про особливий статус ОРДЛО фактично передбачає, що ці райони можуть упродовж наступного року мати особливі повноваження, якщо відбудуться місцеві вибори 7 грудня 2014 року. Ці вибори в 2017 році ніхто провести не може. Загалом ці закони не змінять ситуацію на Донбасі. Вони породжують ще більше питань", – наголосив Богдан Яременко.
Нагадаємо, президентський план реінтеграції Донбасу 6 жовтня підтримали 233 нардепи, проти нього проголосували 32 парламентарів, утримались – 7. Не голосували 63 депутати. Головним каменем спотикання у законопроекті №7163 була 7-ма стаття, в якій згадуються Мінські угоди. Депутати фракції "Самопомочі" заявили, що не голосуватимуть за цей "капітуляційний" закон щодо Донбасу, адже вони легалізовують Мінські угоди, підписані терористами. Також Верховна Рада підтримала законопроект президента Петра Порошенка, яким вносяться зміни до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".
Читайте також: Окупувати не можна реінтегрувати: що принесе Україні закон про реінтеграцію Донбасу