Таке рішення ухвалили члени фракції після обговорення, повідомляє прес-служба "Самопомочі".

"По суті, це закони про капітуляцію, оскільки узаконять у майбутньому владу російської окупаційної адміністрації, амністують бойовиків-убивць і вводять так звані "Мінські угоди", підписані невідомо ким від імені України, в законодавче поле держави", – пояснив позицію фракції її голова Олег Березюк.

Читайте також: План реінтеграції Донбасу від Порошенка: в Україні більше не АТО

Березюк нагадав, що Мінські угоди передбачають вибори в ОРДЛО, також "ЛДНР" отримають дозвіл на облаштування своїх судів та власної міліції у складі амністованих бойовиків, та інше.

Якщо раніше нас тішили ілюзією, що ми зможемо не виконувати Мінських угод, поки щось там не зробить інша сторона, то тепер нам прямо пропонують вписати ці капітуляційні умови в законі. Ми є послідовними у своїй позиції щодо такої перспективи – жоден зовнішній тиск не може виправдати здачу суверенітету країни,
– заявив політик.

За словами Олега Березюка, законопроекти Порошенка вводять в оману своєю термінологією. Зокрема, мова йде про окуповані Росією території Донецької та Луганської областей, але у законі не вказано – які саме регіони є окупованими.

"Нам пропонують віддати це право (визначати території окупованими) начальнику Генштабу. Натомість, ми нещодавно чули, що Муженко не бачить росіян на Донбасі. В його очах "іхтамнєт", – заявив Березюк.

Голова фракції додав, що "Самопоміч" внесла свій проект закону про визначення засад державної політики щодо окупованих Росією територій Донбасу і наполягатиме на його розгляді у залі ВР.