Законопроект про захист суспільної моралі вивів незгідних під парламент

10 листопада 2011, 09:00
Читать новость на русском

Під Верховною Радою, де відбувалися слухання з питань моралі, роздягли жінку-манекена. Корону моральності їй натягнули аж на очі, мовляв, влада сліпа.

"Манекен ,як ми бачимо, оголився як символ того, до чого може привести цей законопроект у суспільстві - певне оголення. Таким чином, ми показуємо обличчя влади, яка пропонує нам законопроект про мораль. А сама робить насправді якісь неморальні вчинки", - пояснив член Центру інформації про права людини Назарій Боярський.

Сплеск активності та поява наочного посібника під Парламентом спровокували ухвалені зміни до законопроекту про захист суспільної моралі.

"Цей закон і чинний, і новий, який пропонується, і діяльність національної експертної комісії із захисту суспільної моралі фактично з регулюванням суспільної моралі в Україні не має нічого спільного", - вважає правозахисник центру "Поступ" Костянтин Реуцький.

"Всі провайдери, всі українські організації можуть бути зобов’язані рішенням суду заблокувати доступ до будь-якого іноземного сайту. Цим інструментом надзвичайно легко буде боротися із політичною інформацією, із платформами Facebook, якого бояться уряди в багатьох країнах світу", - переконаний директор Інституту медіаправа Тарас Шевченко.

Цим інструментом надзвичайно легко буде боротися із політичною інформацією, із платформами Facebook, якого бояться уряди в багатьох країнах світу

Тим часом, у самій Верховній Раді розмірковували, що ж робити з ухваленим нашвидкуруч документом.

"Слід розробити і закріпити у нормативно-правових документах чіткі однозначні критерії віднесення культурного продукту до такого, що має порнографічний характер, зокрема, для різних видів кіно,відео продукції, театральних постановок,шоу-програм, творів образотворчого мистецтва", - каже міністр культури України Михайло Кулиняк.

"Чи має суспільство такий інститут, що міг би виконати роль духовного поводиря української нації? Такий інститут є, і це церква", - переконаний представник Президента України у Верховній Раді Юрій Мірошніченко.

"Ми занадто довгий час пройшли, врегульовуючи законодавство, щоб ліквідувати цензуру, тому не відновиться в українській державі цензура навіть із міркувань суспільної моралі", - запевнив заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

Не відновиться в українській державі цензура навіть із міркувань суспільної моралі

Коли і в якій редакції так званий моральний закон ухвалять не відомо.