Митці переконані, закон про захист суспільної моралі, який можновладці намагаються подати під соусом турботи про суспільство, є ні чим іншим як узаконенням цензури.
“Тобто для випуску інформаційної продукції ви маєте узгоджувати цю інформаційну продукцію з Нацкомісією по захисту суспільної моралі. Оскільки будь-які еротичні матеріали, які начебто можуть порушувати цей закон, для того щоб їх поширювати потрібно мати позитивний досвід. А закон він написаний так оціночно і так незрозуміло, що любий матеріал можна сказати, що він порушує цей закон. Тому така цензура, вона суперечить Конституції”, - каже виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.
“Якщо я напишу який-небудь твір, якусь сторінку, який-небудь абзац, який народним депутатам України видасться не моральним, з деяких причин, який "найаморальнішим" людям України видасться не моральним, мене можуть щонайменше оштрафувати”, - каже письменник Андрій Кокотюха.
Утім перфоменс не вдався. Верховна Рада не працює, сильний дощ розлякав не те що перехожих, а навіть потенційних учасників зборів. Як наслідок - мітингувальників було менше ніж правоохоронців. Та й тим, судячи з усього, кортіло швидше втекти.
Учасники акції розважали нечисленну публіку як могли - виголошували промови і читали вірші.
Те, що головних адресатів поетичних послань на робочих місцях не було, мітингувальників не турбувало.
“Навіть якби була повна, то навряд-чи вони дивилися б. Справа тому, що завтра День Конституції і ми наголошуємо на тому, що закон про захист суспільної моралі суперечить Конституції і звертаємось до президента і депутатів внести подання про неконституційність цього закону”, - каже член правління Інституту "Республіка" Володимир Чемерис.
Кульмінацією антицензурної акції мало стати закапування зразків творів сучасної літератури для нащадків, які житимуть за часів, коли цензура буде викорінена. Однак цій шляхетній справі зашкодили співробітники міліції. Мовляв псувати газон в Маріїнському парку - це занадто.