Питання мобілізації навіть не починали, – нардеп про засідання комітету Ради з нацбезпеки
Джерело:
Ярослав ЖелезнякНародний депутат з фракції "Голос" Ярослав Железняк розповів про засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки, яке відбулося 9 січня. Він зазначив, що питання мобілізації там ще не розглядали цього дня.
Комітет мав розглянути 5 альтернативних варіантів законопроєкту про зміни до мобілізації. До цього тривало закрите обговорення проєкту закону у спікера Ради з фракціями.
До теми Що не так із законопроєктом про мобілізацію: членкиня Комітету вказала на серйозні проблеми
Железняк сказав, що комітет ще не розглядав законопроєкт про мобілізацію
Оновлено. Ярослав Железняк уточнив, що комітет завершив засідання 9 січня та переніс розгляд питання щодо мобілізації на 10 січня. Нардеп припустив, що у середу з високою ймовірністю підготують рішення по рекомендації ухвалення урядового закону за основу з пропозиціями від комітету (які мають бути враховані до другого читання). Тоді 11 січня законопроєкт піде у зал на голосування у першому читанні.
Нардеп Железняк раніше зазначав, що комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки розглядав законопроєкт №10062 про реєстр військового обліку. Однак питання мобілізації навіть не починали.
Все більше (неформально) говорять, що сьогодні по закону про мобілізацію рішення комітету прийматися не буде (про що писав раніше),
– наголосив він.
Пізніше народна депутатка Ірина Фріз написала, що 9 січня комітет завершив розглядання законопроєкту №10062 щодо удосконалення порядку та використання військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану. Його рекомендували до другого читання. Свій голос віддали "за" 11 нардепів, а 5 народних обранців утрималися.
Фріз також розповіла про зміни у законопроєкті №10062.
Не будуть вносити відомості:
- про виїзд за межі України (дата, країна, до якої здійснюється виїзд) та повернення на територію України (дата, країна, з якої особа повертається на територію України);
- про примусове виконання рішення щодо особи – боржника (реквізити та відомості виконавчого документа);
- інші персональні дані, які дозволяють ідентифікувати призовника, військовозобов’язаного або резервіста.
Крім цього зі законопроєкту прибрали норму щодо збору відомостей про членів сім’ї (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія та номер паспорта, дата його видачі, РНОКПП). Як пояснила нардепка, ці дані можуть бути надані виключно за згодою військовослужбовця, резервіста або призовника.
У законопроєкті про мобілізацію мають суттєво змінити деякі норми
- Голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич зазначив, що у законопроєкті про мобілізацію відбудуться суттєві зміни окремих норм. Першочергово це стосувалося пошуку балансу між конституційними правами громадян та запропонованими заходами для вирішення завдань мобілізації.
- До того ж заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв наголосив, що частина механізмів, які Міністерство оборони України разом з Генштабом ЗСУ внесли до законопроєкту про мобілізацію, є спірною. Він очікує, що 9 та 10 січня рішення про долю законопроєкту буде ухвалено у комітеті.
- Членкиня комітету безпеки, оборони та розвідки України Соломія Бобровська також заявила, що законопроєкт потребує допрацювання. Бобровська назвала певні норми у проєкті закону неприйнятними й зазначила, в українському суспільстві вони не працюють.