В яку країну краще їхати біженцям у 2025 році

8 листопада 2024, 15:19
Читать новость на русском

Німеччина все ще залишається країною з високим рівнем підтримки українських біженців. Хоч з 2025 року правила дещо зміняться.

Чому Німеччина наразі найкращий варіант для біженців з України, розповідає 24 Канал.

Дивіться також Які зміни чекають на українських біженців у 2025 році

Чи прийматиме Німеччина біженців у 2025 році

Наразі тимчасовий захист українців у Німеччині діє до 5 березня 2025 року. Однак розробив законопроєкт щодо його продовження.

Згідно з законопроєктом, українські біженці зможуть в’їжджати в Німеччину до 4 грудня 2025 року й матимуть право перебувати в країні до березня 2026 року.

Законопроєкт внесли до Бундестагу під номером 518/24. Наразі він перебуває на етапі обговорення й очікується, що його приймуть.

Чому Німеччина найкращий варіант для українців

Хоч вартість життя у Німеччині дорожча, а мова є значно складнішою, ніж у таких країнах як Польща та Чехія, виплати там значно вищі.

Також в цій країні краща міграційна політика, яка сильно дбає про прийом та адаптацію біженців. Зокрема Німеччина пропонує різноманітні пільги, вакансії та мовні курси.

Українці, які рятуються від війни, можуть претендувати на виплату Bürgergeld, яка покриває базові соціальні потреби.

Як оформити дозвіл на проживання у Німеччині

Без візи на території Німеччини можна перебувати на 90 днів. За цей час потрібно подати документи на проживання для тимчасового захисту.


Без візи у Німеччині українці можуть перебувати 90 днів / Shutterstock

"РБК-Україна" пише, що легалізувати своє перебування в країні можна за допомогою статусу біженця (Asyl) або оформлення за параграфом §24. В обох випадках Німеччина надає соціальну підтримку, освіту, роботу та медичне обслуговування.

Зверніть увагу. Оформлення за параграфом §24 є простішим та швидшим. Також важливо, що при подачі на статус біженця людина не зможе працевлаштуватись чи виїхати з Німеччини, поки не отримає рішення щодо отримання статусу.

Для дозволу на проживання потрібно у пункті пропуску заповнити спеціальну заяву на отримання міжнародного захисту або ж звернутися в імміграційний центр.

Що зміниться для біженців у 2025 році

Німеччина вирішила повпливати на адаптацію біженців, дещо посиливши вимоги щодо виплат. Однак разом з тим додалися й приємні бонуси.

Так, від 1 січня 2025 року біженцям, які без поважної причини відхилили розумну пропозицію працевлаштування або навчання, впродовж трьох місяців знизять розмір Bürgergeld на 30%.

Водночас ті, хто після отримання Bürgergeld все ж влаштувалися на роботу та пропрацювали мінімум рік, отримають бонус у розмірі 1 000 євро.


Працевлаштовані українці зможуть отримати додаткові 1 000 євро / Pexels

Подбали й про тих, хто погано володіє німецькою мовою. Для того, щоб заохотити роботодавців брати таких українців на роботу, їм запропонували субсидії від держави.

А от щодо тих біженців, які працюють нелегально, заплановані санкції. Про це повідомляло видання Deutsche Welle.

Розмір виплат Bürgergeld 2025 

У 2025 році розмір виплат Bürgergeld збільшувати не будуть, тож вони залишаться на рівні 2024 року. Загалом Німеччина пропонує такий розмір допомоги:

  • для самотніх осіб – 563 євро;
  • для партнерів у сімейних парах – 506 євро;
  • для дорослих у соціальних закладах – 451 євро;
  • для підлітків 14 – 17 років – 471 євро;
  • для дітей 6 – 13 років – 390 євро;
  • для дітей до 5 років – 357 євро.

Крім цього, батьки школярів можуть отримати додаткову допомогу на придбання канцелярії.

В яке місто найкраще їхати 

Найбільше українців приймають такі федеральні землі: Берлін, Гамбург, Баварія, Баден-Вюртемберг та Північний Рейн-Вестфалія.