"Зелена карта" для виїзду за кордон: чому краще оформити її заздалегідь

30 вересня 2024, 16:10
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

У понад 50 країнах світу наявність страхування є однією із найважливіших умов для керування автомобілем. Зокрема, поліс "Зелена карта" став обов'язковою вимогою для мандрівників, які подорожують власним автотранспортом з України до Європи.

Відсутність поліса обов'язкового страхування для керування транспортним засобом за кордоном може призвести до значних штрафів. Інколи ці штрафи можуть значно перевищувати вартість самого страхування, передає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Читайте також Нові правила щодо дитячих автокрісел в ЄС: що змінилося для батьків

Зверніть увагу, що матеріально допомогти рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи за допомогою сервісу TransferGo. Завдяки його простому і зручному функціоналу понад 7 мільйонів клієнтів у всьому світі щодня роблять своїх рідних щасливішими.

Сервіс має багато переваг. Серед них:

1. Швидкість та зручність використання. Все, що потрібно для переказів – смартфон та наявність інтернету;
2. Надійність. Усі перекази з картки на картку або з рахунка на рахунок абсолютно безпечні;
3. Прозорість. Можливість здійснювати операції за вигідним курсом та без прихованих платежів;
4. Грошові бонуси у програмі "‎Запроси друга".

Реєструйтесь та робіть переказ просто зараз.

А для чого оформляти "Зелену карту" і які штрафи за її відсутність чи протермінування передбаченні у сусідніх країнах – далі у матеріалі.

"Зелена карта": коротко про головне

Green Card ("Зелена карта") – це міжнародний страховий поліс автоцивільної відповідальності. Він необхідний водіям, щоб забезпечити фінансовий захист у разі ДТП за межами країни реєстрації машини. Документ складається за уніфікованою формою кількома мовами, що гарантує його чинність в усіх країнах-учасниках відповідної міжнародної угоди.

Сертифікат страхує не майно власника, а його відповідальність. Це означає, що в разі нещасного випадку "Зелена карта" покриє витрати на відшкодування збитків, завданих третім особам, які стали учасниками ДТП. Йдеться, зокрема, про медичне лікування та ремонт машини потерпілого.

Вартість "Зеленої карти" залежить від строку її дії, типу транспортного засобу та країни. Однак, чим довший термін дії документа, тим більша економія. Автоцивілку можна оформити на термін від 15 діб до 1 року.

Варто зазначити, що наявність "Зеленої карти" може бути перевірена на державному кордоні. Саме тому про придбання автоцивілки слід потурбуватися заздалегідь.

Протермінована чи відсутня "Зелена карта": наслідки для водія

Штрафи, що накладаються на водіїв за відсутність страховки, залежать від законодавства кожної країни і зазвичай починаються від 1 000 євро.

Втім, у деяких країнах відсутність належного страхування може призвести не лише до фінансових санкцій, а й до:

  • депортації,
  • заборони на подальший в'їзд в країну,
  • конфіскації або арешту транспортного засобу.


"Зелена карта" є обов'язковою для виїзду за кордон / Фото Freepik

У разі ДТП водії, які не мають "Зеленої карти" для свого транспортного засобу, завдадуть збитки власному гаманцеві – вони потенційно можуть становити десятки тисяч євро на ремонт автомобіля та компенсацію постраждалим сторонам.

Важливо зазначити, що в деяких країнах не існує жодних обмежень на відшкодування збитків. Як наслідок, особи, визнані відповідальними за ДТП, можуть бути зобов'язані довічно утримувати потерпілих.

Які штрафи в сусідніх з Україною країнах за відсутність "Зеленої карти"

  • Польща

Польща стала основним напрямком для українців, як для подорожей, так і для пошуку притулку. Відсутність "Зеленої карти" в цій країні може призвести до значних штрафів, які можуть сягати 5 000 злотих (приблизно 1 200 євро).

Може зацікавити Карта побиту чи тимчасовий захист: з чим українці можуть впевненіше будувати життя у Польщі

Також поліція має право затримувати транспортні засоби до тих пір, поки не будуть пред'явлені необхідні страхові документи. Окрім грошового штрафу, водіїв можуть зобов'язати негайно придбати страховку, що призведе до додаткових витрат.

  • Румунія

Румунія є важливим транзитним маршрутом для українців, які прагнуть потрапити до інших європейських країн. Мандрівникам слід пам'ятати, що відсутність дійсної "Зеленої карти" може призвести до штрафу в розмірі до 1 000 леїв (приблизно 200 євро).

Поліція має право конфісковувати транспортні засоби без належного страхування, залишаючи їх на штрафмайданчику до отримання необхідних документів. Крім того, водії, які не мають страхового поліса, можуть бути затримані на прикордонних переходах.

  • Угорщина

В Угорщині водіям загрожує штраф у розмірі від 100 000 форинтів до 200 000 форинтів (приблизно 260 і 520 євро відповідно) за відсутність "Зеленої карти". Поліція цієї країни, як і попередні, може конфіскувати транспортний засіб до отримання страховки.

  • Словаччина

Словаччина, що межує з Україною, є популярним транзитним маршрутом для українських водіїв, які прямують до Австрії та Німеччини. Країна має суворі правила щодо страхування транспортних засобів, накладаючи штрафи у розмірі до 300 євро на водіїв, спійманих за кермом без "Зеленої карти".

Крім того, транспортні засоби можуть бути вилучені митницею або поліцією до з'ясування необхідної страхової документації.


При перетині кордону водії повинні пред'явити дійсну "Зелену карту" / Фото Західне регіональне управління ДПСУ

  • Молдова

Водіям у Молдові, які не мають дійсного страхового поліса "Зелена карта", може загрожувати штраф у розмірі від 300 до 600 леїв (близько 15 – 30 євро). Хоча ці штрафи є відносно помірними, влада має право затримувати транспортні засоби до тих пір, поки не буде забезпечена необхідна страховка.

  • Німеччина

Німеччина стала основним притулком для українців, приваблюючи багатьох, хто шукає безпеки та стабільності. Країна популярна і серед тих осіб з України, які вирушають у подорож.

Потенційним водіям слід пам'ятати про суворі правила страхування транспортних засобів. Відсутність "Зеленої карти" в Німеччині може призвести до штрафу в розмірі до 1 000 євро. Конфіскація транспорту до отримання належної страховки – теж допускається.

Варте уваги Октоберфест, Альпи й казковий острів: де провести осінні канікули у Німеччині

У деяких випадках водії можуть бути змушені купувати короткострокову страховку на місці, яка, як правило, значно дорожча, ніж традиційна "Зелена карта".

  • Чехія

У Чеській Республіці водії, спіймані без дійсної "Зеленої карти", можуть бути оштрафовані на суму до 5 000 чеських крон (приблизно 200 євро). Поліція також має право затримати транспортний засіб до пред'явлення страхового поліса.

Тож, не нехтуйте оформленням "Зеленої карти" на автомобіль. Відсутність цієї важливої документації може призвести до значних наслідків, які матимуть вплив на різні аспекти життя.