Російські війська націлені на поля, щоб заморити українців голодом, – The New York Times
Джерело:
The New York TimesРосійська окупаційна армія націлена на поля України та сільгоспобладнання. Кремль прагне заморити українців голодом та зруйнувати одну з найважливіших ланок економіки країни.
За оцінками всесвітньої організації з розмінування HALO Trust, міни та вибухові речовини могли забруднити територію розміром із Велику Британію.
Цікаво Економічні прогнози на 2023 рік: що чекає світ та Україну, за версією ChatGPT
Окупанти хочуть заморити українців голодом
Проблема замінувань дуже гостро стоїть у Херсонській області, де російські війська практично скрізь залишили вибухові речовини після того, як Сили оборони звільнили частину територій. Фермери вважають, що окупанти руйнують найважливішу галузь економіки України.
Область є однією із сільськогосподарських житниць України, яка до війни славилася своїми кавунами та помідорами, а також великим виробником зерна та соняшникової олії. Згідно з державною статистикою, до вторгнення Росії Херсон виробляв більше овочів за обсягом, ніж будь-яка інша область України,
– наголосили в The New York Times.
Поки рано робити оцінки того, скільки часу може знадобитися для знешкодження всіх мін у Херсонській області. Значні ділянки звільненої території досі залишаються в зоні досяжності російських артилерійських установок. Окрім цього, вони щодня зазнають обстрілів, зокрема касетними боєприпасами.
Варто зауважити, що на зерносховищі компанії "Нібулон", одного з найбільших у країні експортерів сільськогосподарської продукції, після проходу російських військ не залишилося жодної непошкодженої будівлі.
Варто прочитати У нього є 3 питання: з чим Гутерреш приїхав в Україну
345 мільйонів осіб страждають від гострої нестачі продовольства
Влітку Україні вдалося відновити експорт продовольства Чорним морем. Але постачання українського зерна в рамках "зернового коридору" не покриває всіх потреб.
Затяжна глобальна продовольча криза стала одним з найбільш далекосяжних наслідків війни Росії, сприяючи повсюдному голоду, бідності та передчасній смерті,
– мовиться в матеріалі The New York Times.
У повідомленні вказують оцінки Всесвітньої продовольчої програми ООН, відповідно до яких понад 345 мільйонів осіб страждають від гострої нестачі продовольства або наражаються на ризик голоду. Цей показник удвічі більший, ніж у 2019 році.