На засіданні безпекової підгрупи ТКГ домовились про механізм, що дозволить повернутись до тиші
Джерело:
Українська делегація в ТКГБезпекова підгрупа Тристоронньої контактної групи 20 квітня зібралась на засідання. Сторони погодились, що треба напрацювати додаткові механізми до домовленостей про припинення вогню, ухвалених у липні 2020 року.
За основу взяли варіант, який запропонувала українська делегація. Сторони пройшли вже перше читання – по пунктах.
До теми Представники Росії сидять перелякані, – Резніков про переговори щодо Донбасу
Друге читання може відбутись вже до кінця тижня
Дату наступного читання визначать представники ОБСЄ. Проте українська сторона припускає, що це може відбутись вже до кінця тижня.
Таким чином, Тристороння контактна група може розглянути вже узгоджений документ 28 квітня.
Сторони погодились, що потрібні додаткові механізми
У коментарі УНН речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович зауважив, що напередодні на зустрічі радників лідерів нормандського формату погодились, що режим припинення вогню зачасто порушується.
Всі сторони погодились із тим, що треба виробити додаткові механізми до заходів, які були прийняті наприкінці липня 2020 року. Всі сторони – російська, українська і ОБСЄ, яка навіть мала власну думку на цю тему, надали свої пропозиції щодо цього. За основу було взято український варіант документу,
– розповів Арестович.
Речник назвав домовленість "проривом", якого за 6 місяців роботи ТКГ ще не було.
Що відомо про документ
- Основні зусилля покладають на спостережну місію ОБСЄ. Спостерігачі мають своєчасно верифікувати порушення, а також оцінювати "вкиди" з російського боку.
- Серед тих "вкидів" – наприклад, що Росія знає про всі обставини загибелі дитини на окупованих територіях.
Є питання до визнання відповідальності Росії
Арестович зазначив, що наразі є питання щодо притягнення до відповідальності російської сторони, і визнання цієї відповідальності. Проте мова про жодні "спільні" патрулі з росіянами не йде. Єдине, що могли запропонувати – повернути російських офіцерів в СЦКК (Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін).
Читайте також Ми не "паримось", – Лукашенко про перенесення переговорів з Мінська
Напередодні провели зустріч радники
Зазначимо, що зустріч радників "нормандської четвірки" відбулась 20 квітня у режимі відеоконференції. На перемовинах озвучили пропозицію провести наступну зустріч політичних радників безпосередньо на лінії розмежування з метою прийняття необхідних рішень в конкретних умовах.